İki Mahalle Yolu Genişletiliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Yukarı Karagöz ile Aşağı Karagöz mahallerinin ulaşımını sağlayan yolda genişletme çalışmaları yapıyor.

İki Mahalle Yolu Genişletiliyor Malatya İlçe

İlkbahar aylarında aynı bölgede Üçkaya, Zendin mahallelerinin yolunu genişleten Malatya Büyükşehir Belediyesi, bölgenin yüksek olması ve kış aylarında geçit vermemesi nedeniyle çalışmalarını kış ayı gelmeden bitirmeyi hedefliyor. 8.5 kilometre uzunluğundaki yolun 4 kilometresinde genişletme çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 4 metre genişliğindeki yolu 8 metre genişliğine çıkarıyor. Yolda keskin viraj düzeltmeleri yapan Büyükşehir Belediyesi yolun daha güvenli hale gelmesi için yer yer perde duvar örme de yapıyor. İlk etapta 450 metrelik perde duvar örme işi yapıldı.

Mahallelerinde yapılan yol genişletme çalışmalarından memnun olduklarını belirten bölge sakinleri, Malatya şehir merkezine yakın olmalarına rağmen sağlıklı bir ulaşıma sahip olmadıklarını, Malatya Büyükşehir Belediyesinin iki mahallenin en önemli sorununu çözmeye çalıştığını söylediler. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden mahalle sakinleri, “Yolumuz kış aylarında geçit vermiyordu. Hem çok dardı hem de güvenli değildi. Büyükşehir Belediyemiz bu dönem bu sorunu ortadan kaldırmak için büyük emek harcadı. Çalışmaların yarısı bitti. Perde duvar örülüyor. Keskin virajlar düzeltildi. Bu kış yolumuz bizleri fazla yormayacak” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 294
Bu Ay : 2838
Toplam : 2838

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom