Ulaşımın Geleceği Planlanıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’nın mevcut ve gelecekteki ulaşım özelliklerini tespit etmek amacıyla ihalesi yapılarak çalışmalarına başlanan “2035 Malatya İli Ulaşım Ana Planı” ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ulaşımın Geleceği Planlanıyor Malatya Haber

İhaleyi kazanan firma tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında ara bilgi verilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen ile Genel Sekreter Yardımcıları Metin Torun, Zeki Sarılar, daire başkanları ve ilgili şube müdürleri katıldı.

Toplantıda, firma yetkilisi tarafından verilen bilgilere göre, 2035 Malatya İli Ulaşım Ana Planı hazırlanması kapsamında projenin ilk aşaması olan Mevcut Bilgilerin Toplanması ve Değerlendirilmesi ile Karayolu Ağ Envanteri çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında, Karayolu Ağ Envanteri çalışması kapsamında Malatya ili genelinde 3 bin 500 kilometreden fazla ana ulaşım aksı analiz edilerek şerit sayıları, yön durumu, bölünme durumu, kaldırım ve refüj bilgileri, yol kaplaması, kavşak kesişim bilgileri, parklanma durumu, yol kenarları arazi kullanımları, yasal hızlar gibi çok sayıda bilgi sayısal ortamda CBS uyumlu olarak toplandı.

Mevcut Bilgilerin Toplanması Raporu ile Malatya ilinin ulaşım yapısı, eldeki bütün veriler ile ortaya konularak mevcut durumun analiz edildiği ifade edilirken, çalışmalar sırasında çok sayıda kurum ve kuruluş ile görüşülerek bilgi ve görüş alışverişinde bulunulduğu, elde edilen verilerin tek tek analizlerinin yapıldığı bildirildi. Bu çalışmalar ile eş zamanlı olarak yeni bilgilerin toplanması çalışmaları kapsamında yapılması gereken “Hane Halkı Anket” çalışmalarına başlanıldığı ve şu ana kadar 2 bin 500 hane halkı ile görüşüldüğü belirtildi.

Önümüzdeki süreç de ise Yeni Bilgilerin Toplanması Raporu kapsamında, trafik sayım ve toplu taşıma yolcu sayımları, perde, kordon ve dış istasyon sayımları, kavşak trafik sayımları, yaya, sürücü anketleri, otopark etütleri ile ilgili çalışmalara ise önümüzdeki günlerde başlanacak. Malatya Ulaşım Ana Planı kapsamında, ulaşım sisteminin mevcut yapı ve özellikleri konusunda toplanan bilgiler değerlendirilerek, mevcut ulaşım sistemindeki aksaklık ve darboğazlar belirlenecek ve bu sorunların giderilmesi için kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere uygulanabilecek ulaşım ve trafik planlaması, yönetimi, trafik mühendisliği çözümleri geliştirilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom