Küçükbaş Hayvan Etini Tanıtıyoruz

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından, küçükbaş hayvan eti tüketimini artırmak amacıyla Soykan Meydanı’nda stant açıldı.

Küçükbaş Hayvan Etini Tanıtıyoruz Malatya Haber

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, stant açılışı sonrası yaptığı açıklamada, küçükbaş hayvan eti, organik et ürünlerinin tüketimini artırmak amacıyla kent meydanında bu standı oluşturduklarını belirtti. Stantta organik ve küçükbaş hayvan etinin tüketilmesinin faydalarını anlatan broşürler bulunduğunu kaydeden Akın, “Biz yaklaşık 2 ay önce bu çalışmayı başlattık. Önemli bir mesafe aldık. Kurban Bayramı’nda bu çalışmamızın katkılarını gördük. Yüzde 25 gibi küçükbaş hayvan tüketimi arttı.

Burada asıl amacımız broşürlerin insanlarda farkındalık oluşturmasıdır. Broşürlerimizde küçükbaş hayvan eti tüketiminin faydalarını tek tek sıraladık. Çok faydalı bilgilerle doldurduk. Et tüketirken dikkat edilmesi gereken noktaları yazdık. Küçükbaş hayvan eti tüketimini bu çerçevede artırmayı da hedefliyoruz. Çünkü bu Türkiye ekonomisi için çok önemlidir. Bu konuda herkesin destek olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 806
Bu Ay : 5172
Toplam : 5172

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom