Battalgazi Belediye Meclis Toplantısı

Battalgazi Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Battalgazi Belediye Meclis Toplantısı Malatya İlçe

Toplantı öncesi konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 1 Kasım 2015 erken genel seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Battalgazi Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı öncesi konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 1 Kasım 2015 erken genel seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Gürkan, “1 Kasım’da yapılan seçimlerin Battalgazi ilçemize, Malatya'mıza, ülkemize ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Tabi seçimlerin kazananı, kaybedeni olmaz. Eğer amacınız ülkenin geleceği ve istikbali ise o seçimin galibi millettir.

Dolayısıyla milletimiz bu seçimin galibidir. Bu seçimlerde vatandaşlık görevini yapan ve gidip bizzat sandıkta oy kullanma erdemliliğini yerine getiren tüm vatandaşlarımızı kutluyorum. Bu başarının da istikrarın ve istikametin değişmemesi anlamındaki başarıdan dolayı da sizleri ve milletimizi tebrik ediyorum. Tekrar seçimlerin memleketimize hayırlı ve uğurlu olmasını ve yeni kurulacak hükumetin güzel hizmetler yapmasını diliyorum” dedi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte gündem maddelerine geçildi. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları İmar Komisyonu görüşü doğrultusunda kabul edilirken bazıları ertelendi, bazıları da İmar Komisyonu’na havale edildi. İmar ile ilgili gündem maddelerinin görüşülmesi esnasında şehrin siluetinin korunmasını isteyen Başkan Gürkan, “İmar komisyonundaki ve meclisteki arkadaşlarımızın hassasiyeti şu olmalı.

Oradaki genel siluetin bozulmaması noktasında dikkatli davranmaları gerekiyor. Yani müktesebat olan konularda pek dahilimiz olmaz. Ancak sonradan ihdas edilen bir artı değerin kentin siluetini bozmaması gerekiyor. Bu konuyu da ilgili arkadaşlarımızın azami olarak dikkate almasını istiyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Gürkan’ın bu kısa konuşmasının ardından Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği ile ilgili gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddesi, Hukuk Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda, Eski Malatya Mahallesi’nde bulunan Karahan Camii bitişiğindeki 228 metrekare yüzölçümlü 4444 nolu parselin satın alınması işlemlerini yürütmek için belediye encümenine ve belediye başkanına yetki verilmesi hususunda gündem maddesi de görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 602
Bu Ay : 4159
Toplam : 4159

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom