Arena Stadı'nın İhale Tarihi Belli Oldu

Malatya’da müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım bırakılan 25 bin seyirci kapasiteli Arena Stadı’nın yeni ihale tarihi 9 Aralık olarak açıklandı.

Arena Stadı'nın İhale Tarihi Belli Oldu Malatya Spor

Temeli 2012 yılında atılan Arena Stadı ile aynı tarihte başlayan statlar tamamlanıp teslim edilirken, yüklenici firmasının iflasından dolayı yapımı yılan hikayesine dönen stadın yeni ihale tarihi 9 Aralık 2015 olarak açıklandı. Kamu İhale Kurumu’nun çalışma takvimine eklediği Malatya Arena’nın 400 iş gününde tamamlanacağı da belirtildi.

400 İŞ GÜNÜNDE TAMAMLANACAK

İnşaatın yapımını sürdüren firma aylar öncesinde iflas erteleme talebinde bulunmuş ve az sayıdaki taşeron işçiyle Malatya Arena’daki çalışmalarına devam edeceğini açıklamıştı. Ancak firma ağır aksak giden çalışmaları da yürütemez duruma gelince, Malatya Arena için yeni ihale süreci başlatıldı. Çalışmalar tamamen durduğu inşaatta sadece güvenlik görevlisi bulunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’ye FIFA ve UEFA standartlarında statlar kazandırmak amacıyla başlattığı proje kapsamında TOKİ tarafından Malatya İnönü Üniversitesi karşısında yapılan Malatya Arena Stadı’nın temeli 2012 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.
Yaşanan bu son gelişme Malatyalıları üzdü. Daha önce yetkililer tarafından yeni sezona hazır olacağı söylenen stat, yeni ihale takvimine göre 2017 yılında tamamlanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 52
Bu Ay : 7689
Toplam : 7689

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom