Organ Bağış Haftası

Organ Bağışı Haftası' nedeniyle Devlet Hastanesi'nde organ bağışı standı açtı.

Organ Bağış Haftası Malatya Haber

Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında çeşitli etkinliklere sahne olan Organ Bağışı Haftası kapsamında Malatya Devlet Hastanesi'nde organ bağış standı açıldı. Açılışta konuşan Malatya Devlet Hastanesi Başhekim DR Erhan Berk, "Tedavisinin sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de önemli sağlık sorunlarından biridir. Organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli husus organ ve doku bağışının temini, bu bağışın arttırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gereklidir.

Bu konuda bütün kamu kurumlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir. Ülkemizde organ nakli ile ilgili en önemli sorun, organ bağışı sayısındaki yetersizliktir. Bu sorunun temelinde, ailelerin sosyal ve kültürel nedenlerle gösterdikleri direnç ve organ bağışının tam olarak anlaşılmamış olması yatmaktadır. Organ bağışı organ naklinin toplum tarafından benimsenmesiyle giderek artacaktır. Ülkemizde her yıl 03.09 kasım organ bağış haftası olarak kutlanmaktadır.

Amaç yılda bir hafta için bile olsa organ nakli açısından bağışın önemini vurgulayabilmektir. Organ Bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması, bilincin yeterince geliştirilmesini sağlamak, insanlarımızın kafasında bu konu ile ilgili sorular varsa bunlara cevap vermek, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza organ bağış kartı tanzim etmek ve dolayısıyla bir farkındalık oluşturmak amacıyla Malatya Devlet Hastanesi poliklinik giriş katında organ bağış standını açmış bulunmaktayız. Standımıza bu konuya duyarlı tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 787
Bu Ay : 4585
Toplam : 4585

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom