Seçmene Müjdeli Paketi Anlattılar

AK Parti Malatya Milletvekilleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya mitinginde müjdelediği konuları, parti binasında ve ilçelerde vatandaşlara anlatmaya devam ettiler.

Seçmene Müjdeli Paketi Anlattılar Malatya Siyaset

Milletvekili Özhan Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı müjde paketinin toplumun her kesime hitap ettiğini ifade etti. Özhan “Devlet, cumhuriyet tarihinde ilk kez şefkat elini ve vicdanını halka uzattı. Bütçe disiplini ve mali disiplini gözeterek devlet imkanlarını ve ülkenin zenginliğini milletine eşit bir şekilde paylaştıran bir yönetime kavuştuk, bundan dolayı biz Rabbimize şükrediyoruz” diye konuştu. Milletvekili Taha Özhan ile birlikte açıklamalarda bulunan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise Malatya’da düzenlenen AK Parti mitinginin çoşkulu ve kalabalık olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti. Kahtalı’nın ardından söz alan Malatya Milletvekili Taha Özhan Malatya’nın AK Parti açısından mitingleriyle ünlü bir şehir olduğunu vurgulayarak, dünkü mitingin de önemli mitingler arasındaki yerini aldığını belirtti. Başbakan Davutoğlu'nun 'Malatya Sözleşmesi' diye nitelendirdiği 10 maddelik paketle alakalı değerlendirmelerde bulunan Özhan “Pakette gençlerimize doğrudan katkı sağlayacak projelerimize bir yenisi eklenmiş oldu. Gençlerimize ücretsiz internet getiriyoruz, bu dünyada bir ilk ve biz bunu inşallah hayata geçireceğiz. Aynı şekilde gençlerimizin, bir meslek edinme programına gitmek kaydıyla ilk kez girdiği bir işte bir yıllık maaşlarını ve SSK primlerini biz ödeyeceğiz, bu da gençlerimize çok ciddi bir katkı sağlayacak. Eğer gençlerimiz işi kurmak isterlerse 50 bin TL hibe veriyoruz ama eğer bu da yetmezse 100 bin TL’de kefalet ve teminatının yüzde 85’ini devlet karşılamak kaydıyla faizsiz kredi veriyoruz. Ayrıca burs ücretlerine de ciddi bir zam getireceğiz. 330 TL olan burs ücretlerini 400 TL’ye çıkaracağız dolayısıyla bu yüksek lisans ve doktoraya da yansıyacak. Bu maddelerde de görüldüğü gibi gençlerimize ciddi anlamda yatırım yapacağız” dedi.
Pakette güvenlik güçlerine yönelik de ciddi manada iyileştirmelerin söz konusu olduğunu ifade eden Özhan “Terörün arttığı bir dönemde asker ve polislerimiz ciddi bir mücadele veriyorlar bu mücadeleyi veren kardeşlerimizin hizmet tazminatını yüzde 25 oranında arttırarak bu oranın 240 lira ile 580 lira arasında artı olarak yansımasını sağlayacağız. Polis kardeşlerimizin bu paketten dolayı maaşlarında ciddi bir gelir artışı söz konusu olacak. Mehmetçiklerimizin de harçlıklarını 100 TL’ye çıkaracağız. Askeri öğrencilerimiz de buna benzer bir harçlık alıyorlardı onların harçlıklarını da 2 katına çıkaracağız. Astsubayların 2003 yılı öncesi ve sonrasında mezuniyetlerinden dolayı farklı emeklilik göstergeleri ortaya çıkıyordu bu intibaklar yapıldıktan sonra hepsi eşit bir şekilde ve üst düzeyden emekli olacaklar. Uzman erbaşlarımızın 2200 olan ek göstergeleri de 300 TL’ye çıkarılacak bu da ciddi bir katkı anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.
Türkiye’de vatandaşların ilk defa AK Parti döneminde genel sağlık sigortasına alındığını dile getiren Özhan “Ama CHP bunu 8 sene sonra fark edebildi ve bir aile sigortası yapacağız dediler. Biz de ‘Bu zaten yapıldı, bunun adına başka bir şey deyince farklı bir şey ortaya çıkmıyor’ dedik. İşte bu Genel Sağlık Sigortasında belli prim borçları ortaya çıkıyordu bizde bu borçların tamamını sileceğiz. 65 yaşını doldurmuş ve maaş almaya hak kazanan bütün yaşlılarımızın da hiçbir şarta bakmadan maaşlarını almalarını sağlayacağız ve kesintileri ortadan kaldıracağız” şeklinde konuştu.
Özhan konuşmasında “Biz iktidara gelmeden önce muhtarlarımıza yakışmayan bir maaş ödeniyordu, biz AK Parti olarak muhtarlarımızın maaşlarında bazı iyileştirmeler yaptık ama bundan sonra muhtarlarımızın maaşlarını daha da arttıracağız ve inşallah 1300 TL’ye çıkaracağız. Pakette öğretmenlerimize yönelik de müjdeler vardı. Biz AK Parti olarak 2002’den beri yüz binlerce öğretmeni istihdam ettik, 10 binlerce derslik açtık eğitim sistemimizin fiziki imkanları baştan aşağı yenilendi artık çok daha az öğrencinin çok daha fazla sınıflarda ve çok daha fazla eğitmenle eğitim gördüğü bir döneme geldik. İnşallah bu çizgimiz devam edecek ve Şubat ayında 30 bin yeni öğretmen ataması yapacağız” ifadelerine yer verdi.
Pakette açıklanan maddelerin her kesime hitap ettiğini söyleyen Özhan “Bu paket AK Parti seçim beyannamesinin bir uzantısı, AK Parti seçim beyannamesinde doğumdan ölüme kadar bir insanın her evresinde ona dokunan, katkı sağlayan maddeler var. Annelerimize çocuk yetiştirirken işinden gücünden olmasın diye çok ciddi izin imkanları verildi, yarı zamanlı çalışıp tam zamanlı maaş alma imkanı getirdik. Gençlerimize de çok ciddi imkanlar sağladık. Bu pakette de aynı şekilde onlara katkı sağlayacak, iş kurmalarını kolaylaştıracak maddeler var. Devlet, cumhuriyet tarihinde ilk kez şefkat elini ve vicdanını halka uzattı. Bütçe disiplini ve mali disiplini gözeterek devlet imkanlarını ve ülkenin zenginliğini milletine eşit bir şekilde paylaştıran bir yönetime kavuştuk, bundan dolayı biz Rabbimize şükrediyoruz” diye konuştu.
Konuşmasının sonunda 1 Kasım seçimlerine de değinen Özhan “Bütün bu zorlukları başaran ve 13 yıldır iktidarda olan AK Partinin 1 Kasım seçimlerinden sonra milletin teveccühü ile yeniden tek başına iktidara geleceğini ve istikrarı sağlayacak parti olacağını ümit ediyoruz. Buna yönelik güçlü emare ve işaretleri milletimizden gelen teveccühte görüyoruz. Dün biz Malatya’da bunu çok açık bir şekilde gördük, Malatya inşallah 1 Kasım’da en büyük desteği tekrar AK Partiye verecek ve AK Partiyi tek başına iktidara getirecektir” şeklinde konuştu.

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ, KALE İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, AK Parti’nin 13 yıl boyunca çiftçinin ve üreticinin yanında olduğunu söyledi. Tüfenkci, “Çiftçilerimize yönelik desteklerimiz devam edecek. Çiftçilerimize ilave destekler vereceğiz” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, 1 Kasım'da yapılacak olan genel seçim kapsamında Kale ilçesini ziyaret ederek, ilçe teşkilatı üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Tüfenkci ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini ifade ederek, milletin 1 Kasım'da vereceği oyların Türkiye'nin istikametini ve kaderini belirleyeceğini kaydetti. Tüfenkci, 1 Kasım'da 7 Haziran'daki tablonun aynısının çıkmasını istemediklerini belirterek, iktidar olmak istemeyen bir muhalefet olduğunu belirtti.
ÇİFTÇİYE 70 MİLYAR HİBE
AK Parti'nin tek başına, iş başına gelmek istediğini dile getiren Tüfenkci, çiftçiye hibe miktarının 70 bin TL'ye ulaştığını ifade etti. Tüfenkçi, "Bu mesele, bir memleket meselesi. Bu bilinçle 1 Kasım'da sandıklara gitmeliyiz. İnşallah yeniden AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye, yeniden ilerlemesini sürdürecek” ifadelerine yer verdi. Konuşmasında çiftçilere de seslenen Tüfenkci, çiftçileri desteklemeye devam edeceklerini vurguladı. Tüfenkci, “Bazı girdilerdeki maliyeti düşürmek için KDV'yi sıfırlıyoruz, yemde, gübrede. Bu sayede çiftçimizin ticaretine büyük katkı sağlanmış olacak. Çiftçilerimiz yem ve gübreyi daha ucuza aldığı gibi, yem ve gübre ticareti yapan esnafımızda bu KDV indirimi sayesinde ticaret hacimlerini artırmış olacak. Bakınız, toplam tarımsal destekleme ödemeleri 2002 yılında 1,87 milyar TL iken, 2014 yılında 9,5 milyar TL olarak gerçekleşti. 2003’ten bugüne çiftçilerimize verdiğimiz nakit hibe tarımsal destek toplamı 70 milyar TL’ye ulaştı. Başbakanımızın da dile getirdiği gibi ilk günkü aşkla bu çalışmalarımızı, hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Tüfenkci, ayrıca Saadet Partisi'nden AK Parti'ye geçen Sabri Cengiz'e AK Parti rozeti taktı.

MALATYA MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK; BEYLERDERESİ GÖLETİ İHALESİ YAPILDI

 

  Öznur Çalık, Malatya’nın uzun bir dönemden beri Beylerderesi Göleti’nin Yeşilvadi Projesi yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini açıkladı.
Milletvekili Çalık, Malatya’nın hem sulama, hem de şehir prestiji açısında önemli bir sosyal donatı alanına kavuşacağını belirtti. Çalık, “Beylerderesi Göleti, uzun bir süreden beri gündemimizde bunuyordu. Ancak konunun teknik olarak incelenmesi ve projelendirilmesi sonuçlandı ve yapım ihalesi de gerçekleştirildi. Beylerderesi Göleti İhalesi Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilmiştir. İhaleye 31 firma katılmış ve firmaların dosyaları ve teklifleri incelenmektedir” dedi.
“GÖLET BARAJ TİPİ ŞEKLİNDE YAPILACAK”
Çalık, Beylerderesi Göleti ana gövdesinin DSİ tarafından yapılan projeye göre, Beylerderesi Viyadükü ayakları ile Beylerderesi Köprüsü’nün arasında yapılacağını ve göl alanının Çırmıhtı merkezi yönüne verileceğini kaydetti. Çalık, “Göletimiz talvegden yüksekliği 31.75 metre, temelden yüksekliği 38 bin 75 metre, kret uzunluğu 249,00 metre, silindirle sıkıştırılmış beton baraj tipindedir” diye konuştu.
“SULAMA SUYU SORUNU ÇÖZÜLECEK”
İnşaatının 2016 yılında başlatılacak Beylerderesi Göleti inşaatının 2017’de tamamlanarak hizmete gireceğini belirten Çalık, “Beylerderesi Göleti hem sulama amaçlı bir proje, hem de şehrimiz için prestij bir proje olacaktır. Beylerderesi Göletimiz ile Sütlüce, Alişar, Kemerköprü, Hatunsuyu ve Dilek bölgemiz ile Eskimalatya’nın önemli bir bölümünün sulama suyu sorununu tamamen çözülmüş olacaktır. Bu projenin hayata geçirilmesinde büyük emek ve destekleri bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na, AK Parti Malatya milletvekillerimize, DSİ Genel Müdürlüğüne ve DSİ Bölge Müdürlüğü’ne, AK Parti İl teşkilatıma teşekkür ediyorum. Projemiz, bizleri her dönem destekleyerek yalnız bırakmayan Malatyalı hemşehrilerime hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Bu arada Çalık, Beylerderesi Göleti ile ilgili olarak proje fotoğraflarını da ilk kez kamuoyu ile paylaştı.

 
 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 571
Bu Ay : 1306
Toplam : 1306

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom