MHP Seçim Bürosuna Saldırı

Malatya'da MHP'li adayın seçim bürosuna gelerek masaları ve sandalyeleri dağıtıp, 2 partiliyi darp eden 3 kişi gözaltına alındı.

MHP Seçim Bürosuna Saldırı Malatya Siyaset

İddiaya göre, MHP milletvekili adayı Doç. Dr. Şinasi Kazancıoğlu'nun Beşkonaklar Caddesi üzerindeki seçim bürosuna giren 3 kişi, masaları ve sandalyeleri dağıtarak, etraftakilere küfür etti. İçerideki görevlilerin müdahalesi üzerine çıkan arbedede 2 görevli hafif şekilde yaralandı. Saldırganlardan birinin silah çektiği ancak silahın tutukluk yaptığı ileri sürüldü. Olaydan sonra saldırganlar kaçarken, partililer durumu polise bildirdi. Seçim gezilerini iptal eden Şinasi Kazancıoğlu ve çok sayıda partili seçim ofisine gelerek, olayla ilgili görevlilerden bilgi aldı. Kaçan zanlılar ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan saldırganların kimliklerini bilmediklerini söyleyen Kazancıoğlu, “Bu olayı biz çok manidar buluyoruz. Seçim büromuza her kim ne sebeple saldırırsa saldırsın, nedeni ne olursa olsun emniyet güçleri herhalde bu olayı aydınlatacaktır” dedi.

MHP’nin seçim bürosuna yapılan saldırı girişimini demokrasiye yapılmış saldırı olarak gördüklerini belirten Kazancıoğlu, “Buralar demokrasinin irtibat bürosu. Birliğe dirliğe ihtiyacımız var. Ben ümit ediyorum kısa sürede saldırıyı yapanlar yakalanacak ve gereken cezayı alacaklardır. Ama arkadaşlarımdan ve ülkücü hareketten şunu istiyorum. Ne olursa olsun ihtilali davranacağız. Sükûnet ve huzur istiyorsak bu ülkede herkesi sağduyuya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Polis ekipleri seçim ofisinde inceleme yaparken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 746
Bu Ay : 4544
Toplam : 4544

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom