PTT'nin 175. Kuruluş Yıldönümü

PTT’nin 175. Kuruluş Yıldönümü Malatya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

PTT'nin 175. Kuruluş Yıldönümü Malatya Haber

Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler sonrasında PTT Başmüdürü Fahri Ocak ve çalışanlar daha sonra Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti. PTT Malatya Başmüdürü Fahri Ocak, 1840 yılında kurulan PTT’nin 175 yıllık bir teşkilat olduğunu ve bugün posta hizmetlerinin yanı sıra bir çok işleme imza attığını söyledi. PTT’nin 400’e yakın işlem gerçekleştirdiğini belirten Ocak, klasik posta ve telgraf hizmetlerinin yanı sıra kargo, kurye ve bankacılık işlemlerini yürüttüklerini ifade etti.

Vatandaşların artık birbirleri ile mektuplaşma alışkanlığını bıraktıklarını dile getiren Ocak, sadece resmi mektuplar arası mektuplaşmanın sürdürdüğünü kaydetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Süleyman Kamçı ise PTT’nin dünya var oldukça açık kalacak bir kurum olduğunu vurguladı. Kamçı, “Mektup hizmetlerine vatandaşın ilgisinin azalması ile birlikte PTT’nin diğer hizmet dallarına yönelmesi ile bu durum kurumun gelişmesinde etken olmuştur.

PTT’nin bu seviyeye gelmesi için çaba gösteren sizlere ve sizlerin nezdinde tüm PTT çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Kuruluşunuzun 175. yıllını kutluyorum” şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda ise PTT Baş Müdürü Fahri Ocak, Vali Kamçı’ya 2014 yılı flateli albümü ile PTT ajandası hediye etti. Ziyarete PTT İnsan Kaynakları Müdürü Ergün Cömert, Teknik Servis Müdürü Kadir Kaya, İşletme Hizmetleri Müdürü İhsan Karataş, Merkez Müdürü Mustafa Bakır da katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1047
Bu Ay : 5937
Toplam : 5937

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom