Hastanede Tatbikat Yapıldı

Malatya Devlet Hastanesi’nde, gerçeğini aratmayan kurtarma ve yangın tatbikatı yapıldı.

Hastanede Tatbikat Yapıldı Malatya Haber

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Sivil Savunma Uzmanlığı ve Malatya Devlet Hastanesi Eğitim Koordinatörlüğü tarafından kurtarma ve yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikat öncesi gerçekleşen eğitim programının açış konuşmasını yapan Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, her türlü afet ve felaketlere hazırlıklı olmanın öneminden bahsetti. Ardından Sivil Savunma Uzmanı Ercan Aycan’ın sunumu gerçekleştirildi. Ardından yapılan tatbikatta ise Malatya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) , 112 Ambulansı ve yangın söndürme tüplerinin dolumunu yapan firma temsilcileri de katıldı. Gerçeğini aratmayan tatbikatta UMKE ekibinin hem İtfaiye, hem de AFAD Arama Kurtarma ekipleri ile uyumlu ve koordineli çalışması büyük beğeni topladı. 
İtfaiye ekibi, senaryo gereği hastanenin üst katlarında mahsur kalan kazazede, UMKE’nin yaptığı tedavinin ardından salınan sedye ile, merdivenli kurtarma aracı ile indirilerek kurtarıldı. AFAD Arama Kurtarma Ekibi de çatı katında mahsur kalan bir yaralıyı iple sarkıtarak kurtarmaya çalışması göz doldurdu. Daha sonra enkazda arama kurtarma ve acil ilk yardımı yapıldı. Yangın söndürme tüpleri ile temsili yangına müdahale edilerek, personellere yangın söndürücülerin kullanımı hakkında bilgi verildi. 

Tatbikat sonunda konuşan Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Erhan Berk, “Hastane personelinin, bu tür afet ve felaketlere hazır olmaları gerekiyor. Bu bakımdan her yıl yapılan tatbikatlar bizler için çok önemli. İlimiz genelinde hizmet veren UMKE, AFAD ve İtfaiyenin uyum içerisinde çalışması, il olarak afetlere hazır olduğumuzu gösteriyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 113
Bu Ay : 15161
Toplam : 15161

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom