Meşale Derneğinde Güven Tazelendi

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Tamer Çalhan’ın da yer aldığı yeni yönetim kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi.

Meşale Derneğinde Güven Tazelendi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Kanaat Önderi Zekeriya Şengöz, “İnsanla yüz yüze gelmek ve insanı ‘Niçin?’, ‘Neden?’, ‘Ne olacak?’, ‘Nereye kadar?’ diye sorularla muhatap kılmak gerçekten çok önemli” dedi.

Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısı, divanın oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Salih Büker’in yaptığı toplantıda dernek başkanı Tamer Çalhan, yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Ahiret hayatını kazanmak için gayret gösterdiklerini anlatan Başkan Çalhan, “Rabbimizin ‘Siz insanlık için çıkarılmış hayırlı bir ümmet oldunuz’ sorumluluğuyla diğer insanların da eman duyacağı, değer kazanacağı, hayatlarını düzgün bir şekilde sürdürmeleri noktasında; bilindiği gibi Evde Karakter Eğimi-EKE projesi ile çocuklardan başlayan ve genciyle yaşlısıyla kadınıyla hayatın her safhasında; esnafıyla işçisiyle bir mücadele devam ediyor” dedi.

Katkı veren herkese teşekkür edildi

Dernek çalışmalarında görev alan herkese teşekkür ettiğini belirten Çalhan, “Tüm arkadaşlardan Allah razı olsun. Birlikteliğimizin devamını temenni eder, bundan sonra da yapacağımız çalışmaların hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Faaliyet ve denetim raporlarının ibra edildiği toplantıda, daha sonra dernek organlarına üye seçimine geçildi. Dernek Başkanı Tamer Çalhan’ın da yer aldığı yeni yönetim kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi. Görevi devreden yönetim kurulu üyeleri adına Özden Tarım, yeni yönetim kurulu üyeleri adına da Nihat Erkuş birer teşekkür konuşması yaptılar.

Daha sonra dilek ve temenniler bölümünde dernek üyeleri söz alarak düşüncelerini paylaştı. Toplantıda söz alan Abdulkadir Ateş, Rıza-i Bari için hayırlı hizmetler içinde olmaya çalıştıklarını belirtti.

Endişe duymadan insanlarla temas kuramayız

Malatya’nın kanaat önderlerinden olan ve Zeki Baba olarak bilinen Zekeriya Şengöz, bir selamlama konuşması yaparak, dernek genel kurulunun hayırlara vesile olmasını temenni etti. Şengöz, toplumsal yozlaşmaya karşı bir inşa olmasının ve Müslümanca bir yaşam için ortam oluşturulmasının Hz. Peygamber Efendimiz’den gelen bir miras olduğunu belirterek, “Sosyal hayatta ‘Halk Üniversitesi’ diyebileceğimiz bu üniversitede yani toplumsal yapıya muhatap olan bizlerin sorumluluklarının yerine getirilmesi; Asr-ı Saadet’ten beri insanla temas etmekten geçiyor. İnsanla yüz yüze gelmek ve insanı ‘Niçin?’, ‘Neden?’, ‘Ne olacak?’, ‘Nereye kadar?’ diye sorularla muhatap kılmak gerçekten çok önemli. Çünkü, bir düşünürün dediği gibi insan bir damla kan ve bin endişedir. Yani, endişe bizim tabiatımızda var. Endişeli olmak mecburiyetindeyiz. Ahiretimizin endişesini çekmek zorundayız. Yakınlarımızla birlikte hayatın yaşanmasında bir endişe çekmek zorundayız. Endişeden kasıt da kaygı duymak. Yani biz kaygı duymadan, endişe duymadan insanlarla birebir temas kuracak zihin yapısını, algıyı oluşturmadan Müslümanca bir yaşamı kendi dünyamızda gerçekleştirmemiz zor olur” ifadelerini kullandı.

Yeni Yönetim Kurulu

Yapılan seçimler sonucunda yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Resul Kocamaz, Mustafa Kayan, Tamer Çalhan, Ergül Akduman, Suat Arıkan, Nihat Erkuş ve Sabri Güneş.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 9
Bu Ay : 2493
Toplam : 2493

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom