Yazar Donat, Başkan Çakır'ı Ziyaret Etti

Bir dizi inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere Malatya’ya gelen Gazeteci-Yazar Yavuz Donat, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Yazar Donat, Başkan Çakır'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

Malatya’nın bölgenin yükselen şehri olduğunu kaydeden Gazeteci-Yazar Yavuz Donat, “Bu gelişimde Malatya’yı fevkalade değişmiş buldum. Elazığ üzerinden geldim. Bir Batı başkentine girermiş gibi Malatya’yı gördüm. Keşke Malatya’nın bu şeklini Turgut Özal hayatta olsaydı da görebilseydi. Onun bütün özlemi, böyle pırıl pırıl bir Malatya’ya girmek olurdu. Malatya gerçekten çok güzel. Malatyalıları tebrik ediyorum. Ortak akılla yönetilen pırıl pırıl bir şehir. Gece şehri gezdim. Gerçekten imrenilecek, Türkiye’nin tertemiz bir şehri. Maşallah huzur içinde. Allah nazardan saklasın. Allah yolunuzu açık etsin, Malatya bölgenin yükselen şehri” dedi.

“HİZMET ETMEKTEN BÜYÜK ONUR DUYUYORUZ”

Gazeteci-Yazar Yavuz Donat’ı Malatya’da görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın bölgenin önemli şehirlerinden bir tanesi olduğunu ifade etti. Malatya’nın düşünce anlamında iddialı insanların yetiştiği bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Geçmişte Malatya’nın adı zaten Dar-ul Rifa, olarak anılıyormuş. Geçmişte de burada seçkin insanlar yaşamış. Devlete hizmet eden, devleti yöneten büyük insanların yetiştiği bir şehir. Biz de böyle bir şehre hizmet etmekten büyük bir onur duyuyoruz. Artık devletlerden ziyade şehirler arasında bir yarış var aslında. Biz de şehrimizi daha yaşanılabilir, modern, sorunsuz bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu güzel sözlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu sözlere layık olmak ve daha güzel işler üretmek lazım” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır, ziyaret sırasında Gazeteci-Yazar Yavuz Donat’a kayısı ile kayısı kristali hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1027
Bu Ay : 4825
Toplam : 4825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom