Yöresel Tatlar Fuarı'nda Nergis Tanıtıldı

Nergis ürünleri Malatya'da açılan fuarda tanıtıldı.

Yöresel Tatlar Fuarı'nda Nergis Tanıtıldı Malatya Haber

17-25 Ekim tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında açılan İl İl Yöresel Tatlar Fuarı’nda, Nergis ürünleri tanıtıldı. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden yöresel tatların fuarda yer aldığını belirten Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, “Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin organizesiyle İl İl Yöresel Tatlar Fuarı açıldı. Fuar alanında Malatya genel olarak başarılı bir performans sergiliyor. Daha ilk olduğu için bu tür fuarlar tam olarak oturmamış olabilir ancak zamanla güzel bir noktaya gideceğine inanıyorum. İlk olmasına rağmen Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden yöresel tatlar fuarda yerini almış. Artık Malatya, fuarlar kenti olarak anılmaya başlandı. Başlangıç için çok güzel bir fuar dizayn edilmiş” diye konuştu.

Esenlik’in sadece market olarak hizmet vermediğini, üretimde markalaşma sürecine girdiğini kaydeden Hulusi Boyraz, “Nergis’i yenilebilir ve içilebilir tüm ürünlerde gıda markası olarak yola çıktık. İyi bir mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Özellikle et ürünlerinde, tereyağı, bakliyat, baharat ve bundan sonra birçok ürünü üreten bir marka olacak. Kamu güvenirliliği ve özel sektör müteşebbis ruhuyla birleşen şirketimiz inanıyorum ki kalite çizgisiyle yakında Türkiye markası olacak.

Bu yolda mesafe kat ediyoruz. İstanbul, İzmir, Adana’da ve birçok ilde fuarlara katılıyoruz. Nergis markamız özellikle yöresel bir tat olarak halkımızın damak tadına uygun bir marka. 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde üretimlerine devam eden Epakkimya markamız çok önemli bir konuma geldi. Temizlik ürünlerinin tamamını çıkardık. Marketlerimizde satışlarımız devam ediyor. İllerimizde bayiliklerimiz var. Elazığ, Bingöl, Kahramanmaraş, Bingöl, Adana, İzmir’de bölge bayiliklerimiz var. İki markamız şu anda mütevazi bir durumda ancak yarına Malatya’nın ve Türkiye’nin önemli markalarından olacak. Bu tür fuarları fırsat bilerek markalarımızın tanıtımını yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Nergis ve Epak standını gezerek ürünleri inceleyen Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Nergis ürünlerini tattılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 625
Bu Ay : 4182
Toplam : 4182

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom