Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencileri için Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi hazırlandı.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi Malatya Eğitim

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi, Yeşiltepe bölgesinde kurulacak. Koşu mahallesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de içerisinde bulunduğu 4 bin 500 metrekarelik alana kurulacak olan Trafik Eğitim Parkı, okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olacak. Öğrenciler derslerde öğrendikleri teorik bilgileri burada uygulama fırsatı bulacak. Trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasının amaçlandığı proje sayesinde, çocuklarda trafik kültürünün oluşması ve trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.

Kurulacak olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de desteğiyle, eğitim personeli tarafından trafik kurallarının tümü uygulamalı olarak öğretilecek. Bu kapsamda okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine, genel trafik kuralları, yaya, sürücü ve bisiklet sürücülerinin sorumlulukları ve uyması gereken kurallar, trafik işaret, cihaz ve levhaların önemi ve öğrenilmesi, trafik düzeni ile ilgili genel bilgiler verilecek.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı içerisinde, yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, bisiklet yolları, yaya üst geçidi, hemzemin geçit, yaya kaldırımları, minyatür eğitim otosu, bisiklet, izleyici tribünü, seyir kulesi, görsel ve yazılı eğitim desteği kapsamında, trafik eğitim kitabı, trafik boyama kitabı, trafik eğitim seti, trafik işaretleri panosu, trafik eğitim broşürleri ile ilk yardım malzemeleri bulunacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 322
Bu Ay : 1057
Toplam : 1057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom