Arıtman'dan provakasyon

TBMM'de açılım görüşmelerinde eylemci vardı. Bu eylemci fırsatını bulur bulmaz eylem yapacaktı

Arıtman'dan provakasyon Türkiye-Dünya

Eylemi P.A. isimli biri yapacaktı. Eylemin yapılması için materyalleri de var. Eylem muhtemelen Başbakan konuşurken yapılacaktı.

Polis alarma geçti ve eylemi yapacak Pakize Akbaba'yı gözetime aldı. Oturduğu koltuğun sağ ve sol yanı polis tarafından dolduruldu. Hareket yapması bile engellendi. Akbaba şehit anaları derneği başkanı...

İşin en ilginç kısmıysa bu eylemin CHP'li vekil Canan Arıtman'ın odasında planlanması... Arıtman bunu itiraf etti.

EYLEMCİ TESPİT EDİLDİ

'Eylem yapılacak' bilgisi üzerine Meclis alarma geçti ve İstanbul Şehit Anaları Derneği Pakize Akbaba'nın başına bir polis dikildi! Gerçekten de bize gelen istihbarata göre eylemi Pakize Akbaba yapacaktı.

'Eylem yapılacak' haberi üzerine Canan Arıtman'ın yanında Meclis'e giren Akbaba dinleyici locasına girerken arandı ve üzerindeki Türk bayrağına el kondu.

Eylemi yapacak olan Akbaba uyarıldıktan sonra eylem engellendi.

CANAN ARITMAN'DAN BÜYÜK TEPKİ

Bu olay üzerine CHP vekili Canan Arıtman büyük tepki gösterdi ve "Bunun hesabını verecekler. Canan Arıtman'ın ziyaretçilerinin polis nezaretinde gezeceği, tuvalete bile polisle gideceği nerede yazıyor? Hangi kanunun hangi maddesinde yazıyor? Polis devleti mi olduk? Her şehit anasının yanında bayrak olur. Donuna kadar arayıp bayrağa el konur mu? Mutlaka hesap verecekler" dedi.

EYLEM ARITMAN'IN ODASINDA PLANLANDI

Ancak Arıtman konuşması ilerledikçe eylemin kendi odasında planlandığını da itiraf etti:

"Bir milletvekilinin tüm telefonlarının ve odasının dinlendiğinin yüzde yüz kanıtıdır bu. Bunlardan nasıl bilgi sahibi oldular? Eğer odamı dinlemeseler, telefonumu dinlemeseler bilgi sahibi olma imkanları yok. Yoksa bayrağın saklandığı yeri nasıl bilebilirler? Odamı dinlemeseler bunu bilemezler."

İKİNCİ AÇILIM EYLEMİ OLACAK

Açılım Genel Görüşmelerinin ön görüşmelerinin yapıldığı salı günü, CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman'ın dağıttığı pankartları açan CHP milletvekilleri eylem yapmışlar ve bu nedenle oturuma ara verilmiş. Bu konuda yeterli tepki gösteremediği için TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in Başbakan tarafından azarlandığı yolunda haberler bile yapılmıştı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 477
Bu Ay : 3921
Toplam : 3921

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom