Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantısının ll. Oturumunu Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Malatya Haber

Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan toplantı sırasında bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, “Ankara’nın merkezinde meydana gelen terör olayı hepimizin kalbinde derin bir üzüntü bıraktı. Menfur saldırıyı lanetliyoruz, Türkiye’yi Ortadoğu’ya benzetmek istiyorlar. Cumhuriyet tarihinin en büyük terör olayıdır. Temennimiz bütün milletimizin birlik içerisinde terör olaylarına karşı çıkmasıdır. Allah böyle acıyı bir daha milletimize yaşatmasın” dedi.

CHP GRUP BAŞKANI'NDAN TEŞEKKÜR

CHP Grup Başkanı Hurşit Kuşcu da yaptığı konuşmada, “Kardeşliğimize karşı yapılan bu katliamı yapanları, arkasında olan güçleri nefretle kınıyoruz. Ulaşımda yardımlarını gördüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanımıza, duyarlılıklarından dolayı Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkanı'na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

GAZİ PARKI BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NE DEVREDİLDİ

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Gazi Parkı alanının Battalgazi Belediyesi’ne devredilmesi kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Spor ve Yaşam Merkezi’nin kapalı alanları, havuz ve müştemilatının işletme hakkı yıllık 50 bin TL karşılığında 5 yıllığına Esenlik Ltd. Şti. Genel Müdürlüğüne kiraya verilmesi kabul edildi.

CHP Grup Başkanı Hurşit Kuşcu, Spor ve Yaşam Merkezi ile ilgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından söz alarak, “Spor ve Yaşam Merkezi Malatya halkının hizmetine sunulmuş çok güzel bir hizmet. Bu hizmetin yapımında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İMAR MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Gündem maddeleri arasında yer alan imar maddeleri de ilgili komisyon raporları doğrultusunda görüşülerek karara bağlandı.

Malatya Büyükşehir Meclisi, Kasım Ayı toplantısını 11 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 220
Bu Ay : 220
Toplam : 220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom