Asla Pes Etmeyeceğiz

Malatya Ortak Değerler Platformu, Ankara’da gerçekleşen terör olayı ile ilgili değerlendirme yaparak basın açıklaması yaptı.Yapılan açıklamada halkımızı, sağduyulu olmaya, metanete, bizi biz yapan değerlerimiz etrafında bütünleşmeye ve bu tür oyunlara asla pirim vermemeye davet etti.

Asla Pes Etmeyeceğiz Türkiye-Dünya

Malatya Ortak Değerler Platformu yaptığı basın açıklamasında;

"RAHMAN ve RAHİM OLAN ALLAH’IN adıyla…….

Değerli basın mensupları!

Gerekçesi ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin bu saldırıyı gerçekleştiren tetikçileri, azmettiricilerini ve bundan medet uman zihniyetleri lanetliyoruz.

Bu menfur olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.

"İslam Kardeşliği üzerine bina edilen ve bin yıldan fazla bir süredir aynı kaderi paylaşan halklarımızın fetret dönemi olarak addettikleri zor ve karanlık günlerin geride kalması belirtileri, sadece ülkemizde değil,  yıllardır dış güçler tarafından tezgâhlanan etnik ve mezhepsel krizlerle boğuşmakta olan bütün bölge halklarına umut vermiştir.

Ancak, özellikle ülkemizde son birkaç yıldır tanık olduğumuz gelişmeler ve barış ışığı halklarımızın umudu olurken, anlaşılan o ki, egemen dış güçleri ve onların maşası konumundaki dahili taşeronlarını ciddi ciddi endişelendirmiş ve bu gelişmelere engel olmak, toplumsal huzur ve barış ışığını söndürmek için; Reyhanlı’da, 6-8 Ekimde Kobani gerekçesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, Diyarbakır’daki Mitingde, Suruç’ta ve dün de Ankara’da aynı kirli ve kanlı elleri harekete geçirmiştir.

Seçim sath-ı mailine giren ülkemizde, seçim sürecini ve ülkemizin geleceğini etkilemek isteyen karanlık güçler, aynı senaryoyu devreye sokmuşlardır. Bu menfur olay, Türkiye’yi infiale sürüklemiş ve ülkemizin her bir köşesindeki annelerin, babaların, kardeşlerin, kısacası hepimizin yüreğine ateş düşürmüştür.

Ülkemizin ve bölgemizin kâbusu olarak kabul edilen terör ve gerilim, halkımızın can ve mal güvenliğine, huzur, istikrar ve kardeşliğimize kast etmiştir.

Toplumsal barışın zor ve meşakkatli bir yol olduğunu, fedakârlıklar gerektirdiğini herkes bilmektedir. Bu nedenle, herkesin toplumsal barışı zedeleyen hareketlerden uzaklaşması, kardeşlik iklimini tesis edecek bir dil ve söylemi benimsemesi gerekir.

 Başta yaşam hakkı olmak üzere, her vatandaşının güvenliğini sağlamak, temel hak ve özgürlüklerini güvence altına almak, devletin görev ve sorumluluğudur. Bununla beraber yetkililerin Ankara’da yaşanan menfur olayın fail ve azmettiricilerini derhal bulup adalete teslim ederek, toplumun vicdanını rahatlatmaları da bu sorumluluğun bir gereğidir.

Bizler ORTAK DEĞERLER PLATFORMU olarak barış,  huzur ve istikrar adası olan ülkemizi de Suriyeleştirmek isteyen dış ve iç mihraklar ile onların hain uzantılarını lanetliyoruz.

Ülkemizin ana omurgası asla diz çökmeyecektir. Bu tarihsel bir hesaplaşmadır. Bu geçmişin ve geleceğin mücadelesidir. Haçlı savaşlarına direndiğimiz ve ümmetçe dünya savaşlarına karşı koyduğumuz gibi bugün de yine var olma ve ayakta kalma mücadelesi vereceğiz. Burası bizim vatanımız ve son sığınağımızdır... Bu son sığınağı korumak da bizim boynumuzun borcudur.

Modernizmden, çağdaşlıktan, demokrasiden ve insan haklarından dem vuran iki yüzlü batılı emperyalist güçlerin bize bir daha Balkanlarda ve Kafkaslarda yaşadıklarımızı, Ortadoğu’da yaşatmak istediklerini yaşatmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. İnadına her türlü teröre karşı direneceğiz, kenetleneceğiz, alçakların dışında kalanlarla sonuna kadar omuz omuza yürüyeceğiz, asla pes etmeyeceğiz.

Aynı gemide olduğumuzu unutmadan, binlerce yıl aynı kaderi paylaştığımızı, hüzün ve sevinçleri beraber yaşadığımızı, beraber gülüp beraber ağladığımızı hatırlayarak, tekrar bir duvarın tuğlaları gibi kenetlenmeyi başaracağız Allah’ın izniyle...

Onlarca insan hayatını kaybetmişken iki yüzden fazla yaralı varken siyaset konuşmak, kan üzerinden oy devşirmek kurnazlığından vazgeçilmedir. Bu menfur terörü gerçekleştirenlerin amacı halkın devlete olan güvenini zedelemektir. Halkın bu güvenini sarsmak için çalışan, sivil toplum örgütü adı altında çok sayıda oluşum, siyasi yapı adı altında terör yanlısı örgütler ve medya kılıfı ile teröre destek veren şer güçler birbirleriyle yarışmaktan kesinlikle vazgeçmelidir...

Ortak Değerler Platformu olarak Ankara’daki bu menfur olayda ve diğer terör olaylarında hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dilerken, halkımızı, sağduyulu olmaya, metanete, bizi biz yapan değerlerimiz etrafında bütünleşmeye ve bu tür oyunlara asla pirim vermemeye davet ediyoruz." ifadesi kullanıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 849
Bu Ay : 2378
Toplam : 2378

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom