Turgut Özal Kütüphaneleri Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal anısına tüm ilçelere kazandırılan “Turgut Özal Kütüphaneleri”nin ilki düzenlenecek törenle açılacak.

Turgut Özal Kütüphaneleri Açılıyor Malatya Kültür-Sanat

Doğanşehir Yeni Mahalle İçkale Sokak’ta kurulan Turgut Özal Kütüphanesi’nin açılışı 12 Ekim 2015 Pazartesi günü Saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, okuma alışkanlığının artırılmasının yanısıra, özellikle ilçelerde eğitim görmekte olan öğrencilerin sınavlara daha nezih ortamlarda hazırlanmasını sağlamak amacıyla Turgut Özal Kütüphanesi Projesini hayata geçirdiklerini belirterek Doğanşehir’deki açılışa tüm vatandaşları davet ettiğini kaydetti. Başkan Çakır, proje kapsamında Malatya genelinde 17 kütüphane oluşturduklarını açıkladı.

Özal’a vefa

Büyükşehir Belediyesi tarafından SODES kapsamında hazırlanan ilçelere kütüphane kurulmasıyla ilgili projeye, okumaya büyük önem veren hemşerimiz merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın ismi verilerek ayrı bir vefa gösterildi.

10 bin kitap alındı

Malatya’nın tüm ilçelerinde kurulan kütüphanelere yine Büyükşehir Belediyesi tarafından toplamda 10 bin adet kitap temin edildi ve her kütüphaneye bilgisayar ile fotokopi ve tarayıcı özelliklerine sahip yazıcılar verildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 12
Bu Ay : 7158
Toplam : 7158

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom