İkram Çeşmesi Hizmete Açıldı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından yeni Devlet Hastanesi Poliklinikleri önünde yapılan ikram çeşmesinde, sıcak çorba ikramları başladı.

İkram Çeşmesi Hizmete Açıldı Malatya İlçe

Düzenlenen törenle başlayan çorba ikramı hafta içi her sabah 7.00’da başlayacak. İkram Çeşmesi'nde düzenlenen programda, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Erhan Berk, vatandaşlara sıcak çorba ikram etti.

Başkan Polat, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz ikram çeşmesinden sıcak çorba ikramı faaliyetimize Ramazan ayı ve yaz ayları münasebetiyle ara verilmişti. Bugün yeniden sıcak çorba ikramımız başladı. İkramımız bin kişiye ikram edilmek üzere hazırlanıyor. Hafta içi sabah saat 07.00 başlayacak olan çorba ikramımız bin kişiye ulaşıncaya kadar devam edecek. Elbette ki ikramın en güzeli hasta ve hasta yakınlarına olandır. Ondan dolayı devlet hastanesi önüne ikram çeşmemizi kurduk. Hastalara acil şifalar diliyorum. İnşallah ikram çeşmemizde sunulan sıcak çorba hemşehrilerimize şifa kaynağı olur” diye konuştu.

"İKRAM OSMANLI’NIN MİRASIDIR”

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, ikramın Osmanlı mirası olduğunu ifade etti. Önalan, “Öncelikle bu hayır işidir. Biz bismillah deyip başlayalım. İkram kelime kökü olarak kerimden gelir. Kerim olmak büyük bir lütuftur. Bize bu Osmanlı’nın mirasıdır. İnşallah bizler onların mirasına layık oluruz. Bu çok hayırlı iş için başkanıma teşekkür ediyorum. Allah hayırlarımızı arttırsın” şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise, “İçenlere şifa olsun, burada yatanlara da şifa olsun inşallah. Yeşilyurt belediyesinin ‘Büyüyen Sevdamız Yeşilyurt’ sloganıyla etkin hizmetlerini, sürekli hizmetlerini, verimli hizmetlerini, her mahallemizin en ücra köşesine kadar uzanan hizmet ağını görüyoruz. Bugün sosyal belediyecilik anlamında güzel bir hizmet vesilesi ile bir araya geldik. Yeşilyurt inşallah daha da gelişen bir ilçemiz olacak. Her bir köşesinde Yeşilyurt Belediyesi damgasını görüyoruz, görmeye de devam edeceğiz. Modern bir hastanemiz var. Bu hastanemizde çalışan başhekimliğinden tut, hasta bakıcısına kadar bütün arkadaşlarımız fedakArca emek sarf ediyorlar, çok yoğun çalışıyorlar onlara da bu vesileyle teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 738
Bu Ay : 7535
Toplam : 7535

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom