Tabiat Parkı Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesine devredilen Orduzu Pınarbaşı Turgut Özal Tabiat Parkı’nda yeniden düzenleme çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

Tabiat Parkı Çalışmaları Devam Ediyor Malatya Haber

Malatya’nın en önemli mesire yerlerinden birisi olan doğa harikası Orduzu Pınarbaşı’nda vatandaşların daha rahat bir şekilde dinlenme, yürüyüş ve piknik yapmalarına imkan tanımak için yapılan düzenleme çalışmaları sürüyor. Vatandaşların her alanda faydalanmalarını sağlayacak olan düzenleme çalışmaları kapsamında, doğu bölgesindeki rampada sekileme çalışmaları, genelde ise gezinti yerleri, yürüyüş yolları, ahşap köprü, kamelyalar, barbeküler, çeşmeler, oturma bankları, aydınlatma elemanları, otopark, sulama sistemleri, ağaçlarda budama ve bakım çalışmaları gibi işlemler yapılıyor.

“ORDUZU, VAZGEÇİLMEZ BİR MEKAN OLACAK”

Orduzu Pınarbaşı’nın Malatya’nın önemli bir mesire alanı olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılan düzenleme çalışmaları ile birlikte bu bölgenin vatandaşların vazgeçilmez bir mekanı haline geleceğini söyledi. Suyun yeşille buluştuğu Turgut Özal Tabiat Parkı’nda çok geniş bir alanda düzenleme çalışması yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, “Büyükşehir statüsü ile birlikte belediyemize devredilen Turgut Özal Tabiat Parkı’nda detaylı bir düzenleme çalışması yapıyoruz. Hemşehrilerimizin kısıtlı bir şekilde kullandığı parkın her alanı vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale getiriliyor.

Düzenlemelerin bitmesiyle birlikte vatandaşlarımız göletin sahilini de en tepe noktasını da kolaylıkla kullanabilecekler. Burada uygulamaya konulacak olan ateşli bölgelerde vatandaşlarımız mangallarını yakarken, ateşsiz bölgelerde ise vatandaşlarımız ister oturup sohbet edecekler, isterlerse de evlerinden getirdikleri nevaleleri tüketebilecekler. Araçlarını rahatlıkla park ederek, yürüyüş yapacak, park içerisindeki işletmelerden de gönül rahatlığıyla faydalanabilecekler. Bir taraftan çocukları güvenli bir şekilde oynarken, diğer taraftan da ebeveynler suyun, yeşilin ve bol oksijenin tadını çıkaracaklar” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 418
Bu Ay : 1986
Toplam : 1986

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom