Yerli ve Yabancı Konuklara Kervansaray Gezisi

Malatya’ya gelen yerli ve yabancı konuklar, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı gezdi.

Yerli ve Yabancı Konuklara Kervansaray Gezisi Malatya İlçe

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından organize edilen ve MOTAŞ’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’na katılmak üzere Malatya’ya gelen yerli ve yabancı konuklar, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı gezdi.

Kervansaray’daki programa, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ostim Teknolojileri Başkanı Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan ile kalabalık bir misafir topluluğu katıldı. Kervansaray içerisinde açılan sergileri gezen konuklara, ebru sanatının incelikleri sergilenirken, Malatya türkülerinin söylendiği müzik dinletisi de düzenlendi.

Gösterilen ilgiden memnun olan konuklar, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ettiler. Malatya’da çok önemli ve anlamlı bir etkiliğe katıldıklarını belirten konuklar, “Malatya çok güzel bir şehir. İnsanları da çok misafirperver. Malatya’nın bu gelişimi Anadolu da güzel işlerin yapıldığını gösteriyor. Battalgazi’nin tarihi ve doğal güzellikleri de güzel işlenmiş, işlenmeye de devam ediyor. Battalgazi, tarihi ve doğal yapısıyla daha güzel. Emeği geçenleri kutluyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 586
Bu Ay : 8645
Toplam : 8645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom