Troleybüs Çalıştayı Övgü Aldı

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından organize edilen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. (MOTAŞ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı organizasyonuna ve kentteki Trambüs sistemine övgü yağdı.

Troleybüs Çalıştayı Övgü Aldı Malatya Haber

UITP’nin yeni projeleri ve toplu taşımacılık sektörünün geleceğinin ele alındığı ‘Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı'na katılan İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, Malatya’ya yapılan Trambüs sistemini çok başarılı bulduğunu ifade etti. Kahveci, “Farklı bir uygulama. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır gelecekteki ulaşım problemlerini öngörerek böyle bir sistem düşünmüş. Malatya’ya çok faydalı olacak bir uygulama, araç sayısı arttırıldığı zaman daha da faydalı olacaktır” diye konuştu. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin güzel bir projeye imza attığını söyleyen OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise “Bu güzel projeyi yerinde görmek için buraya geldik ve çok memnun kaldık. Yapılan bu projenin uluslararası platformdan da onay alması projenin Malatya için ne kadar doğru bir proje olduğunu bir kez daha gösterdi” ifadelerini kullandı.

Çalıştayda Trambüs uygulamasının değerlendirmeye alındığını belirten Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) Başkanı Sedat Çelikdoğan da, "Büyükşehir Belediyesi bu projeyi hayata geçirmeden önce çok eleştirildi ama onlar bu projeye inandılar ve başardılar. Buraya gelen yabancı ülke temsilcileri sistemi ve araçları çok beğendiler. Tasarım yönünden de dünyanın en güzel araçları olduğunu söylediler. Bu bakımdan Malatya Büyükşehir Belediyesini ve Ahmet Çakır’ı tebrik ederim. Bu riskleri göze almak bir kahramanlıktır" şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen de çalıştayda Malatya’ya yapılan sistemin çok beğenildiğini dile getirerek, “Biz ekonomik ve uygulanabilirlik açısından Troleybüs sistemlerinin Malatya için çok daha doğru olacağına karar vermiştik ve 5 ay önce sistem faaliyete geçti. Günlük 20 bin civarında yolcu taşıyoruz ve vatandaşımız şu anda yüzde 80 bu sitemden memnun ilerleyen zamanlarda bu rakamı yüzde 65’lere çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 508
Bu Ay : 3052
Toplam : 3052

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom