Amaç Bisiklete Teşvik

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam programı kapsamında çocuklara bisiklet kullanmayı teşvik etmek amacıyla 200 bisiklet dağıtıldı.

Amaç Bisiklete Teşvik Malatya Haber

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında bugün Kongre Kültür Merkezi önünde gerçekleşen bisiklet teslim töreninde 3 okuldan toplam 200 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
Bisiklet teslim törenine Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda konuşan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener hareketsiz yaşama bağlı sağlık problemlerini gidermek adına çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek “Geçen sene yürüyüş ağırlıklı bir programımız vardı. Bu günde öğrencilerimize bisiklet dağıtacağız. Çocuklara bisikleti teşvik etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise gelişim çağındaki çocukların hareketsiz kalmamalarının önemli bir konu olduğunu dile getirerek, “Sağlıklı birey hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olan bireydir. Beden sağlığı bizim için çok önemli. Çocuklarımızın sağlıklı yaşaması için bu türe programları önemsiyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 921
Bu Ay : 1439
Toplam : 1439

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom