MAZLUMDER'den İsrail'e Tepki

MAZLUMDER Malatya Şubesi, İsrail askerlerinin, Mescid-i Aksa'ya girişine ve ardından Filistinlilere yapmış olduğu müdahaleye tepki göstererek, “İsrail, sadece Müslümanların değil tüm insanlığın baş belasıdır. İsrail, bu azgınlığa bir an önce son vermelidir” dedi.

MAZLUMDER'den İsrail'e Tepki Malatya Haber

Namaz kılmak için Mescid-i Aksa'ya gelen cemaatin girişine engel olan ve buna karşı gelen Filistinlilere müdahale eden İsrail askerlerine tepkiler devam ediyor. Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde (MGTC) açıklama yaparak, Filistin’de yaşanılanlara tepki göstere MAZLUMDER Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Anıl, “50 yaşın altındaki insanlar Mescid-i Aksa’ya alınmıyor ve içeri girmek isteyenlere şiddet uygulanıyor, zulüm ediliyor. İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor. Bir terör örgütü gibi davranarak, kirli postallarıyla Mescid-i Aksa’ya girerek o mabedi kirletmiş, Kur’an-ı Kerimleri yırtıp yere atmış ve üzerinde tepinmişlerdir. Buna karşı çıkan o bölgedeki insanların üzerine gaz bombası ve plastik mermi ile saldırılmış, bu olaylarda birçok Filistinli kardeşlerimiz ise yaralanmıştır. Özellikle Müslüman kadınlara uygulanan şiddet ve zulüm kabul edilebilir değildir” diye konuştu.

Filistin’de meydana gelen olayların yeni olmadığını hatırlatan Anıl, “Yıllardan beri uyguladığı zulümlerin bir parçasıdır. İsrail, sadece Müslümanların değil tüm insanlığın baş belasıdır. İsrail, bu azgınlığa bir an önce son vermelidir. Siyonist İsrail'in bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı destektir. BM, NATO, ABD, AB İsrail'in her sapkınlığına el altından destek vermekte veya sessiz kalarak dolaylı yollardan onaylamaktadır. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı ve İslam ülkelerinin Batı ülkelerine olan tavizkarlığı İsrail’i daha da cesaretlendirmektedir” ifadelerine yer verdi.

“MESCİD-İ AKSA, FİLİSTİNLİLERE BIRAKILMALI”

Bahattin Anıl, “Suriye’de durum ortada. Binlerce insanın kanına girilmiş, binlercesi sakat bırakılmış, binlercesi yerinden, yurdundan, vatanından edilmiştir. Türkiye ve tüm İslam ülkelerinde, Ortadoğu’da etnik savaşların, mezhep savaşlarının ve tüm terör olaylarının ana temelinde İsrail vardır. Tüm dünya şunu bilmeli ki, Müslümanların Yahudi düşmanlığı yoktur. Ancak, İsrail’in terörü ve Siyonizm düşüncesi kabul edilemez. İsrail’in yapmış olduğu bu işgali ve baskıyı kınıyor, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı bir an önce terk etmesini, Mescid-i Aksa’nın gerçek sahiplerine, yani Filistinlilere bırakılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 69
Bu Ay : 2553
Toplam : 2553

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom