Öğrenme Okulla Sınırlı Değildir

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, "Hayat Boyu Öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir ki, evde, işte sosyal hayatın bütün alanlarında devam etmektedir.

Öğrenme Okulla Sınırlı Değildir Malatya Haber

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu toplantısı düzenlendi. Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, "Hayat Boyu Öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir ki, evde, işte sosyal hayatın bütün alanlarında devam etmektedir. Süreç çerçevesinde kişinin yaşı, eğitim seviyesi ya da sosyal statüsünün eğitim alması için engel teşkil etmemektedir. Hayat Boyu Öğrenmeyi hayat biçimi olarak nitelemek yanlış olmayacak. Çünkü geçmişten günümüze ulaşan kadim mesleklere ilaveten, gelişen dünyaya paralel olarak yeni meslek çeşitleri çalışma olanları ortaya çıkmış durumdadır. Dünyaya ayak uydurmak isteyenlerin bu gelişimlere duyarsız kalması mümkün değildir" diye konuştu. 
Kamçı, "Asıl sevindirici olan devletin örgün eğitim kadar yaygın eğitime de ehemmiyet veriyor olmasıdır. Burada bizim üzerimize düşen Malatya'mızın kendi ölçeği içerisinde hangi mesleklere ihtiyaç olduğunu hassasiyetle tespit ederek, proje çalışmaları başlatmaktır. O nedenle komisyonumuzun çalışmaları önem arz etmektedir" şeklinde konuştu.

Kamçı'nın konuşmasının ardından Malatya il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, sunum eşliğinde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 120
Bu Ay : 15168
Toplam : 15168

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom