Salköprü Kapalı Spor Salonu Tamamlandı

Daha önce İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ancak faaliyete girmeden atıl duruma gelen Çavuşoğlu Spor Salonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılarak spor yapmaya hazır hale getirildi.

Salköprü Kapalı Spor Salonu Tamamlandı Malatya Haber

 Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından kullanılacak salon, bölgedeki gençlere de hizmet verecek.

Uzun zamandır tadilat ve yenileme çalışmaları devam eden Çavuşoğlu Spor Salonu, çevre düzenlemelerinin ardından Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından incelemeye alındı. Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları ile ilgili Daire Başkanlarının katıldığı inceleme sırasında bilgiler veren Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi spora da önem verdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin hem profesyonel futbol kulübüne hem de amatör spora önemli katkılar sağladığını kaydeden Başkan Çakır, “Malatya'mızdaki amatör sporculara tesisler yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi Yeşiltepe Spor Tesisi. Diğer birisi, Orduzu bölgesinde Valiliğimiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan bir tesis vardı, orayı devraldık. Oranın eksikliklerini tamamlayarak, spor camiasına kazandırmış olacağız” dedi.

Başkan Çakır, Salköprü Mahallesi’nde yapılan kapalı spor salonu ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi:
“Şu an içinde bulunduğumuz kapalı spor salonu, Valiliğimiz tarafından çevreyolu altında olmak üzere bizden yer talebinde bulunulmuştu. Büyükşehir Belediyesine ait olan bu alanı biz tahsis ettik. Daha sonra bu bina tamamlandı. Tamamlandıktan sonra biz devrini aldık. İçerisindeki düzenlemeleri, çevre düzenini ve diğer eksiklikleri tamamladık. Buranın da açılışını gerçekleştirmek üzere hazırlanıyoruz.

Amatör olarak 11 branşta yaklaşık bin civarında sporcumuz var. Bunları hem sportif anlamda yetiştirmek hem bireysel anlamda gelişmelerini sağlamak adına, bunları daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Burayı da amatör spora kazandıracağız. Burada yüzlerce sporcumuz çalışmalarını sürdürecek. Ayrıca 300-400 kişinin katılabileceği müsabaka ve toplantılar da yapılabilecek. Bu tesisin Malatya’mıza kazandırılmasından dolayı Valiliğimize,

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 841
Bu Ay : 4398
Toplam : 4398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom