'Yönetim Tek Taraflı Bir Eylem Değildir'

Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Bölgesel Eğitim Programı açılışı bir otelde gerçekleştirildi.

'Yönetim Tek Taraflı Bir Eylem Değildir' Malatya Haber

Bölgesel Eğitim Programının açılışına Malatya Valisi Süleyman Kamçının yanı sıra Adıyaman, Sivas, Elazığ, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinden gelen orta ve üst düzey kamu yöneticileri çeşitli katıldı.

Açış konuşmasını Devlet Personel Başkan Yardımcısı Erdal Aydın yaptı. Aydın, “Devlet Personel Başkanlığı 1960 yılında kamu personeline yön vermek üzere kurulmuş olup kamu yönetimimizin en önemli kurumlarından biridir. Kamu personeli vatandaş odaklı yönetim anlayışına uygun olarak yetiştirilmesine gelişen şartlara uyum sağlanması ve etkinlik verimliliğinin artırılması yeni ve üst görevlere hazırlanması ile üst kademe yöneticilerin yetiştirilmesi öncelikleri arasında bulunmamaktadır” dedi.

Vali Süleyman Kamçı ise, “Kamu kurum ve kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında, meslek teşekküllerinde, bütün sektörlerde görev yapanların, hizmet sunmakla mükellef olduğumuz vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız ve hesap verme yükümlülüğümüz olduğunu bir an bile unutmaması gerekmektedir. Özellikle yönetici pozisyonunda bulunan arkadaşlarımızın iyi düşünen, doğru karar veren, çözüm üreten, bilgi ve birikim sahibi tecrübeli kişiler olması son derece önem arz etmektedir.

Bununla birlikte istişarenin de bizim geleneklerimizden birisi olduğuna dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Yöneticilerin, maiyetinde bulunan personelin görüş ve kanaatlerini sormaları, gerektiğinde vatandaşla direkt olarak görüşerek meseleyi kaynağından öğrenmeleri hizmetin kalitesini artıracak, daha net çözümler üretilmesine katkı sağlayacaktır. Çünkü yönetim asla tek taraflı bir eylem değildir! İstişare, iletişim ve karşılıklı etkileşim, yönetimi daha etkin ve daha zengin bir hâle getirecektir.

Bu nedenle çevremizde farklı bakış açıları olan ve daha da önemlisi bunu dile getiren kişilerin bulunmasına özen gösterirsek, gelişmeleri daha geniş bir pencereden görme imkânına sahip olacağımızı belirtmek istiyorum. Son olarak personelin işe alınmasından uygun konumlarda ve ihtiyaç hissedilen alanlarda istihdam edilmesine uzayan süreçte objektif bir karar irat etmek gerektiğinin altını çizerek sözlerimi sonlandırmak istiyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 733
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom