3 Bin Çocuğa Giyim Yardımı Yapıldı

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER), Kurban Bayramı öncesi 3 bin ihtiyaç sahibi çocuğa giysi yardımında bulundu.

3 Bin Çocuğa Giyim Yardımı Yapıldı Malatya Haber

Yardım kampanyası hakkında bilgi veren YEŞİLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy, “Kutlu Doğum Haftası, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere toplam 7 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye giysi yardımında bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu imkanı tanıyan kurum ve kuruluşlara minnettarlığımızı sunarız” dedi.
Dernek faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Başkan Mümtaz Toy, “Dezavantajlı grup olarak tanımlanan 300’ü aşkın ev hanımını İŞKUR’ la tanıştırarak, iş ve meslek eğitim imkanlarından yararlanmaları için kayıt yaptırmalarına öncülük ettik. Eğitimin önünde ki en büyük engelin maddiyat olduğunu biliyoruz. Çocukların iyi eğitim almaları için işsiz veya asgari ücretle çalışan babaların gayretlerinin yeterli olmadığı bilinmektedir. Bundan dolayı öğrenci anneleriyle yaptığımız istişareler sonucu İŞKUR’la iletişime geçtik. Sayın İŞKUR Müdürümüz Vahap Toman’da çok ilgi gösterdi. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Mümtaz Toy, “Sosyal amaç faaliyeti kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin yaşadıkları evlere yaptığımız ziyaretlerde 150 dolayında evin, bakımsız ve boyasız olduğunu tespit ettik. Üniversite öğrencilerimiz ve hayırsever firmalarımızın katkılarıyla ilk etapta 50 haneyi Kurban Bayramı’ndan önce boyayarak, kullanabilir hale getirdik. Ayrıca öğrenci aileleriyle görüşmeler yaptık. Mayısın ilk haftasında düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde yılın en iyi öğrenci annesini belirlemek için de bir proje başlattık. Bununla ilgili şu ana kadar 500 öğrenci annemiz başvuru yaptı. Hedefimiz anneler günü etkinliklerinin içini doldurmak” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 773
Bu Ay : 6753
Toplam : 6753

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom