Tecrübe Paylaşım Çalıştayı Sona Erdi

Türkiye Belediyeler Birliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen “Su ve Kanalizasyon Bilgi İşlem Daireleri Tecrübe Paylaşım Çalıştayı” sona erdi.

Tecrübe Paylaşım Çalıştayı Sona Erdi Malatya Haber

Çalıştay ile ilgili yapılan değerlendirmede Su ve Kanalizasyon Bilgi İşlem Daireleri’nin ortak yazılım ve proje üretilmesi için komisyon kurulması kararı alındı. 

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin, su ve kanalizasyon idarelerinin başarılarının son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “Başarının gerçekleşmesinde 6360 sayılı kanunun da büyük bir etkisi var. Bu başarı devam edecek. Kurulma aşamasındaki sıkıntılardan dolayı ben biraz karamsardım. Biraz daha zamana ihtiyaç var gibiydi. MASKİ Genel Müdürümüzün sunumu ve yaptığı çalışmalar moralimi artırdı. Bu geçiş sürecinde az bir zamanda birçok problemin içinde bu kadar köklü çalışmaların yapılması beni mutlu etti. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, program sonunda yaptığı konuşmada, “Çalışmalarımıza ilk olarak bilgi işlem üzerinde başlamıştık. Yaptığımız sağlam çalışmalarla ve kurumsallaşma çalışmalarıyla çok büyük bir kurum olduk. İnsanların yaşam kaynağı olan suyu yönetiyoruz. ‘Su ve Kanalizasyon Bilgi İşlem Daireleri Tecrübe Paylaşım Çalıştayı’ gerçekten verimli geçti. Buradan edindiğimiz bilgilerle çalışmalarımıza devam edeceğiz. 30 ilin su ve kanalizasyon idarelerinin yaptığı çalışmaları burada paylaştık. Bundan sonra da iletişim halinde olacağız. Bilgi alışverişinde bulunacağız. Çalıştaya katılan tüm katılımcılara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Güngör de, “DESKİ olarak kendi yazılımlarımızı kendimiz yapmaya çalışıyoruz. Çok iddialı bir şekilde diğer su kanal idarelerine yaptığımız yazılımları göndereceğiz katkı sunacağız gibi bir havamız vardı. Ama açık söyleyeyim; Buradaki iki günlük sunumda MASKİ’nin yaptığı çalışmaları görünce hayran kaldım. Yaptığı bu başarılı çalışmalardan dolayı MASKİ Genel Müdürü Sayın Özdemir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, GASKİ’nin yazılımlarını yenilediğini ifade ederek, “Yazılımlarımız şimdilik yeterli gözüküyor ama ileriye yönelik güncellemelerimizi yapacağız. Bu toplantıda teknolojinin çok daha verimli kullanılması gerektiğini gördüm. Tüm su ve kanal idareleri ile irtibat halinde olacağız. Toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Osman Nuri Özcan da, “Ben bu toplantıları çok önemsiyorum. Bizi bir araya getirdi tanışma fırsatı sağladı. Sosyalleşme adına benim için çok verimli geçti. İnsanların taleplerine karşı bir şeyler üretebilmek için bir aradayız. Malatya’yı seviyorum” ifadelerini kullandı.
Su ve Kanalizasyon Bilgi İşlem Daireleri Tecrübe Paylaşım Çalıştayı’na, BELBİS tanıtımı için Türkiye Belediyeler Birliği’nden Bilgisayar Mühendisi Hüseyin Yıldırım, Ulusal Su Bilgi Sistemi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı uzmanı Kamil Aybuğa, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın CBS ile ilgili çalışmaları ve Bilgi İşlem faaliyetleri ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Süleyman Salih Birhan, Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda İstanbul’da yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili İSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Çetin Çıbık, Elektronik Kartlı Sayaç Sistemi Eskişehir uygulaması ve değerlendirilmesi ile ilgili ESKİ Bilgi İşlem Uzmanları, Alo 185 Çağrı Yönetim Sistemi konusunda Kayseri’de yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili KASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Recep Çulhaoğlu, Rehabilitasyon Projeleri ve MASKİ Bilgi İşlem Dairesi’nin yaptığı BİMMASKİ ve Alo 185 Çağrı Merkezi çalışmaları ile ilgili MASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Cengiz Tayfun, Veri tabanına bağlı uygulamaların güncellenmesi noktasında Ankara’da yapılan çalışmalar ile ilgili ASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Nurullah Said Yeken, SCADA Sistemi için Sakarya’da yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili SASKİ Bilgi İşlem Dairesi SCADA Şube Müdürü İsa Çomaklı, Arıza Takip ve Abonelik konusunda İzmit’de yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili İSU Bilgi İşlem Dairesi Başkanı İsmail Gülsoy ve Mobil İş Takibi ve Doküman Yönetim Sistemi konusunda Konya da yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile ilgili KOSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mehmet Akif Altındağ konuşmacı olarak katıldı.

Su ve Kanalizasyon Bilgi İşlem Daireleri Tecrübe Paylaşım Çalıştayı’na katılan tüm katılımcılar, Darende ilçesi, Battalgazi ilçesi, Orduzu, Aslantepe ve Eski Şıra Pazarı’nı ziyaret ederek, incelemelerde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 973
Bu Ay : 1156
Toplam : 1156

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom