"Kayıp hayatlar" Tam Not Aldı

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olan Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu’nun, Açık Hava Sahnesi’nde oynadığı “Kayıp Hayatlar” adlı oyun büyük ilgi gördü.

Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Abdullah Gül Parkı içerisinde bulunan tiyatro sahnesi bakım-onarım ve tadilat çalışmalarından sonra baştan aşağıya değiştirilerek, açık hava sahnesine dönüştürülmüştü. Ünlü Sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından sergilenen “Çanakkale Kınalı Kuzular” adlı oyun ile kapılarını sanatseverlere açan Açık Hava Sahnesi’nde her hafta çarşamba ve cuma günleri eski Yeşilçam filmleri gösterilip nostaljik anlar yaşatılırken, cumartesi günleri ise Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından çeşitli oyunlar sahneleniyor.

Son dönemlerde yoğunlaşan terör saldırılarından dolayı oyun planlamasında değişiklik yaparak komedi türünde oyunlar yerine duygusal yönü ağır basan oyunlara öncelik veren Tiyatro Grubu’nun hem seçtiği oyunlar hem de genç tiyatrocuların sahne performansları takdir topluyor. Cumartesi günü saat 20.30’da Açık Hava Sahnesi’nde sanatseverlerin ücretsiz izlediği “Kayıp Hayatlar” adlı oyunda uyuşturucu bağımlılığı, aile içi şiddet ve iletişimsizlik ele alındı. Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı, Ömer Konakçı’nın yönetmenliğini yaptığı oyunda duygusal anlar yaşanırken, seçilen konuyu izleyiciye etkili bir sahne performansıyla aktaran genç tiyatrocular oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

Genç tiyatrocularla birlikte oyun sonunda izleyicileri selamlayan Yönetmen Ömer Konakçı, sanata verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkür etti. Yapılan yenileme çalışmalarından sonra modern bir görüntüye kavuşan Açık Hava Sahnesi’nde daha iyi şartlarda sanatsal çalışmalar yaptıklarını ifade eden Konakçı, “Açık Hava Sahnesi’nin yeniden faaliyete geçmesinde büyük emeği bulunan ve bize bu imkanları sağlayan Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a tüm sanatseverler adına teşekkür ediyorum.

Bugün aslında komedi türünde bir oyun ortaya koyacaktık ancak terör saldırılarında hayatını kaybeden vatan evlatlarının acısı yüreğimizde yankılandığı bir dönemde dram oynamak istedik. Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı, uyuşturucu bağımlılığı ve aile içi şiddetin ele alındığı oyunda başarılı bir performans sergileyerek, verilmek istenen mesajı tam anlamıyla anlatan genç arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Bizi bu oyunda yalnız bırakmayan ve destekleyen izleyicilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 918
Bu Ay : 4362
Toplam : 4362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom