Malatya'da YGA Semineri

Hayal Ortakları Derneği organizatörlüğünde, Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görevli personellere Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu tarafından seminer verildi.

Malatya'da YGA Semineri Malatya Haber

Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki seminere Vali Süleyman Kamçı, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, YGA Vakfı kurucusu Sinan Yaman ile kurumda görevli personeller katıldı. 200 sosyal hizmet çalışanına verilen seminerde Prof. Dr. Cüceloğlu, YGA’nın 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir Liderlik Okulu ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, “Günü kurtarmak için balık vermez, bir kişiyi kurtarmak için balık tutmayı da öğretmez, geleceği kurtarmak için balık endüstrisinde devrim yapacak liderler yetiştirir” dedi.

YGA’nın özenle seçtiği liderlerini sahada, kendi ürettikleri sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiğini ifade eden Cüceloğlu, YGA Liderlik Okulu’na, her yıl 200 üniversiteden 50 binin üzerinde üniversite öğrencisinin başvurduğunu ve bu dönem Malatya Sevgi Evleri’nde gerçekleştirilecek proje kapsamında geleceğin sosyal bilinçli liderlerinin keşfedilmesi ve onların özgüvenli ve birlikte başarmayı başarabilen birer lider olarak yetiştirilmesinin amaçlandığını söyledi.

Projenin ilk uygulaması Malatya Sevgi Evleri’nde bulunan 6. ve 7. sınıf öğrencilerle gerçekleştirileceği belirtilirken, buradan yetişen öğrencilerin ileride bu projede sorumluluk alarak Türkiye’de ve dünyada yeni öğrencileri yetiştirmesi hedefleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 229
Bu Ay : 747
Toplam : 747

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom