Gönüllere Dokunmak En Büyük Hedefimiz

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Semt Konakları Yaz Okulu Final Etkinlikleri” programı düzenlendi.

Gönüllere Dokunmak En Büyük Hedefimiz Malatya Haber

Programın açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi, şehrimize yaptığımız yatırımlar kadar önemsiyoruz. Bu hizmetlerin her iki boyutunu dengede götürmemiz şart. Dolayısıyla Malatya’da fiziki yatırımların, kalkınmanın, altyapının önemi ne kadar fazlasıyla, bunlar nasıl temel vazifemizse; çocuklarımıza, gençlerimize ve bütün hemşehrilerimize ulaşmak, onlar için kültürel-sosyal-sportif anlamda mekanlar üretmek ve çocuklarımızı eğitebilmek de bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Yani insana dokunmak, gönüle dokunmak. Dolayısıyla 2009 yılında bize vermiş olduğunuz görevle birlikte bu alanda da çok önemli çalışmalar yapıldı. Ve bugün inşallah bunların semeresini birlikte izleyeceğiz” dedi.

5 semt konağı ve 2 eğitim merkezi ile birlikte 15 adet Çok Amaçlı Sosyal Tesisi’nin de hizmet verildiğini ifade eden Başkan Çakır, “Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri sivil toplum kuruluşlarına tahsis etmiş bulunuyoruz. Öncelikli amacımız ise daha çok insana ulaşmak.Gerçekten sosyal medya inanılmaz şekilde çocuklarımızın zihnini bulandırıyor. Çocukların derse odaklanmasını, aile ile iletişimini dahi adeta yok ediyor. Bu vesileyle çocuklarımızı mutlaka o sosyal etkiden, ağdan kurtarmamız lazım. İnternetin faydalı taraflarını alarak öbür, zararlı taraflarından çocuklarımızı kurtarmamız gerekiyor. Aynı zamanda bu çocuklarımız sadece okul eğitimi ile kalmamalı. Çocuklarımıza bir yandan kendi eğitimleri ile ilgili bilgileri öğretmenlerimiz sunarken bin yanda da bu çocuklarımızın hem özgüvenlerini arttırılması; aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlamak ve topluma daha fazla katkı sunmasını, faydalı bireyler olarak yetişmesine katkı sunmak en büyük amacımız.

Bu vesileyle bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Çocuklarımız sosyal mekanlarımızda özellikle sanat kursları, müzik enstrümanlarının öğretilmesi gibi hobi kurslarına katılıyorlar. Dolayısıyla çocuklarımız dersle sınırlı kalmayacak biraz daha sosyal yönden, özgüven anlamında faaliyetlerden yararlanabiliyorlar. Bu durum, aile ile ilişkilerine yansıyacak, çocuğun psikolojisine de yansıyacak. Bu evlatlarımız inşallah gelecekte hem ailelerine faydalı olduğu gibi hem de topluma birer faydalı birey olarak yetişecekler” diye konuştu.

“HEMŞEHRİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesinin tesislerinden yararlanan tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Bu vesileyle bütün çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. Ailelerimize de teşekkür ediyorum. Çocuklarını buraya gönderiyorlar, biz de hassasiyetle çocuklarımızın hem değerler eğitimi alması noktasında hem toplumsal davranış anlamında elimizden gelen katkıyı sunuyoruz.

Öğretmenlerimiz, görev alan tüm yönetici arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bundan sonra inşallah bu çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Geçen yıl 165 kurs düzenlemişiz; 8 bin civarında hemşehrimiz katılmış, bu sene inşallah 10 bini aşan hemşehrimize ulaşmak hedefimiz. Semt konaklarımız, çok amaçlı sosyal tesislerimizle birlikte düşündüğümüz zaman inşallah daha çok hemşehrimize ulaşmış olacağız. Bir kez daha tesislerimizden yararlanan tüm hemşehrilerimize, çocuklarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra semt konaklarındaki yaz okulu faaliyetlerine katılan çocukların gösterileri sahnelendi. Müzik dinletisinin de sunulduğu programda, yaz okulu faaliyetlerinde başarı sağlayan her semt konağının birincilerine çeşitli hediyeler verildi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, daire başkanları, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 489
Bu Ay : 3933
Toplam : 3933

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom