Terör Saldırısına Beyaz Tepki

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi sağlık çalışanları Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen PKK'lıların otomobiline ateş açması sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki Doktor Abdullah Biroğlu için basın açıklaması yaptı.

Terör Saldırısına Beyaz Tepki Malatya Haber

Yapılan basın açıklamasına çok sayıda doktor katılırken grup adına açıklamayı Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr Üner Kayabaş yaptı.

Yapılan saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan Kayabaş, “En zor savaş koşullarında dahi doktorlara ve sağlık çalışanlarına saldırı yapılmaması bir insanlık düsturudur. Buna rağmen, meslektaşımıza yapılan bu saldırı öncelikle bölge insanına ve onların sağlığına yönelik bir kast olmuştur” dedi.

Sağlık çalışanlarının en önemli görevinin insanı yaşatmak olduğunu ifade eden Kayabaş “Ülkemizin birer sağlık personeli olarak bizler; doğan bir bebeğin annenin kucağına verildiğinde oluşan gülücüğü, yaşlı bir teyzenin teşekkürünü ve acılı bir babanın duasını, yürüttüğümüz bu kutsal vazifenin en önemli karşlılığı olarak görüyoruz. Meslektaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan bu saldırı terörün ne kadar uslanmaz, insanlık ve mantık dışı, cahilce bir eylem olduğunun acı bir örneği olmuştur” diye konuştu.

Kayabaş, şunları söyledi: 

“Turgut Özal Tıp Merkezi sağlık çalışanları olarak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden yoğun hasta almakta ve bu hastalarımıza uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmaktayız. Bölgemizde gerçekleşen böylesi elim hadiseler bizim çalışma ve insanımıza sağlık hizmeti sunma gayretimizi hiç bir şeklide azaltmayacaktır. Ancak bu tür saldırılar diğer birçok sağlık personeli için bir kaygı nedeni olabilir. Bu tür saldırıların tekrar etmemesi en büyük dileğimizdir. Hepimizin başı sağ olsun.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 664
Bu Ay : 7461
Toplam : 7461

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom