AKP Arguvan İlçe Danışma Toplantısı

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son olarak söylediği 'Kürt sorunu yok' söyleminin PKK tarafından istismar edildiğini söyledi.

AKP Arguvan İlçe Danışma Toplantısı Malatya Siyaset

AK Parti Arguvan İlçe Danışma toplantısına katılan Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında CHP’yi eleştiren Şahin, “CHP’nin bugüne kadar istismar etmiş olduğu konuları biz insanlarımıza vermişiz. Ne ezilenleri bu ülkede ezdirmeye devam etmişiz nede inkar edilenleri inkar etmeye devam etmişiz” diye konuştu.

PKK terör örgütünün, Doğu Anadolu bölgesinde yıllardır vatandaşların haklarının gasp edildiğini iddia ettiğini ve bu söylemlerin ise AK Parti iktidarları tarafından çürütüldüğünü belirten Şahin, “Bugün gidin sorun Doğu ve Güney Doğu’da vatandaşlarımıza deyin ki ‘Siz silahla bu hakları elde etmeye çalışıyorsunuz’. Allah için bir sorsunlar. Biz düne kadar onların istismar ettiği bütün konuları tümünü birden AK Parti iktidarı döneminde fazlasıyla yerine getirdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kürt sorunu yoktur’ açıklamasının da PKK tarafından istismar edildiğini savunan Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımız 2005 yılında ‘Kürt sorunu vardır’ demişti ve biz bunu çözeceğiz demişti. Bizde bu süre zarfında hakikaten Kürt bölgesinde yaşayan insanlarımızın gasp edilen bütün haklarını geri sağladık. Derin güçler tarafından haklarının gasp edildiğini iddia eden PKK, bugün bunların tümünün devlet tarafından iktidarımız tarafından verilmesini içine sindiremiyor. Diyorlar ki ‘biz bunu silahlı mücadele ile ancak alabiliriz’. Ama biz kesinlikle hiçbir zaman için silahların konuşmaması gerektiğini, siyasetin konuşması gerektiğini demokratik kurallar içerisinde bir takım sorunlarımız varsa onları el birliği ile çözüp bu ülkeyi kalkındıracağız dedik.” Şeklinde konuştu.
Özgürlüklerin mutlaka en iyi şekilde insanlara sağlanması gerektiğini düşündüklerini belirten Şahin, “Bunların ötesinde bizden önceki dönemlerde CHP bizim yaptıklarımızın yüzde 1’ini yaptık derse biz siyasetten çekilelim. Ama şuanda bile Kemal Kılıçdaroğlu kendi kimliğini inkar etmekte acziyet içerisinde bir yapı içerisinde” ifadelerini kullandı.
Muhalefetin yeterince samimi olmadığını ve bugüne kadar yaptıkları ile halkı kendilerine inandıramadıklarını ifade eden Şahin, “Biz 13 yıl içinde bu sorunların tümünü bertaraf ettik. Ve bu durumda bunları rahatsız ediyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 535
Bu Ay : 3979
Toplam : 3979

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom