MABESEM Kursları Kazandırdı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) tarafından düzenlenen kurslar, sosyal ve sanatsal ihtiyaçları karşıladığı gibi eğitime de önemli katkı sunuyor.

MABESEM  Kursları Kazandırdı Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi kurslarına katıldılar, üniversiteli oldular.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesine bağlı Sanat Galerisi’ndeki MABESEM Resim Kursuna devam eden öğrencilerden 12’si daha üniversitelerin yetenek sınavında başarı göstererek Resim bölümlerinde okumaya hak kazandılar. Böylece son 4 yılda MABESEM Resim Kurslarından üniversiteye yerleşen öğrenci sayısı 50 oldu.

Öğrencilere hediyeler verildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır adına öğrencileri tebrik eden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, “Bu kurs, sizlerin hayatında bir dönüm noktası oldu. İleride, ‘Sanat Galerisine gidip çalışmıştık’ diyeceksiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın ömür boyu devam etmesini diliyorum. Üniversitelerin yetenek sınavları hala devam ediyor. Kurslarımıza katılan diğer öğrencilerin de göstereceği başarılarla üniversiteli olacak kursiyerlerimizin sayısının daha da artacağını bekliyoruz” dedi. Gençay, daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

8’i İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yerleşen öğrencilerden 2’si Atatürk Üniversitesi, 2’si de Cumhuriyet Üniversitesi’nde okumaya hak kazandı. Ayrıca Resim Kursuna devam edip liseye geçen 7 öğrencinin de yapılan yetenek sınavında başarı göstererek Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandığı belirtildi.

MABESEM Resim kursiyerlerinden 2012 yılında 8, 2013 yılında 13, 2014 yılında da 17 kişinin üniversiteye yerleştiği kaydedildi. 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 25
Bu Ay : 1607
Toplam : 1607

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom