Camilerimiz Her Yönüyle Örnek Olmalı

Yeşilyurt Belediyesi, çevre ve insan sağlığına yönelik duyarlılığı artırmak için “Camilerimiz Her Yönüyle Örnek” sloganıyla camiler arası atık pil toplama yarışması düzenlendi.

Camilerimiz Her Yönüyle Örnek Olmalı Malatya Haber

“Vatandaşlarımızın en hassas olduğu ve örnek aldığı ibadethanelerimiz her yönüyle örnek olmalıdır” dedi.
Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Yeşilyurt İlçe Müftlüğü tarafından “Camilerimiz Her Yönüyle Örnek” sloganıyla ortaklaşa organize edilen yarışma sonucunda 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında sonuçlar açıklanacak. 27 Nisan-28 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşen proje kapsamında Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 163 camiye yerleştirilen atık pil kutuları vasıtasıyla toplanıyor. Bu kutularda biriken atık piller görevli personeller tarafından periyodik olarak toplanarak, imha ediliyor. 5 aylık sürede gerçekleşen kampanya, çevre bilincinin her yönüyle aşılanması adına büyük önem taşıyor.

Çevre ve insan sağlığı konusunda, küçük bir parça pilin telafisi olmayan sonuçlar doğurduğuna dikkat çeken Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Vatandaşlarımızın en hassas olduğu ve örnek aldığı ibadethanelerimiz her yönüyle örnek olmalıdır. Küçük bir kalem pilin 4 m2 toprağı kirlettiği, piller çöpe atıldığı takdirde zamanla bozulup toprağı, havayı ve yer altı sularını kirleterek, insan sağlığını olumsuz etkilediği bilim adamları tarafından tespit edilmiştir. Belediye olarak bu tehlikenin önüne geçmek için İlçe Müftülüğümüzle birlikte başlattığımız kampanya çerçevesinde halkımızın da atık pil toplanma faaliyetlerine katılmalarını sağlamak için 163 camimize atık pil toplama kutusu yerleştirdik. Sağlıklı bir gelecek ve sağlıklı bir toplum için atık pillerin çevre sağlığına vereceği zararın önüne geçelim. Başlatılan projemize, tüm vatandaşlarımızın katılmalarını bekliyoruz” dedi.

Başkan Polat, 28 Eylül’de sona erecek olan yarışma sonunda en fazla atık pil toplayan, ilk üç caminin talep ettikleri ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ve çevre düzenlemelerine yardımcı olacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 649
Bu Ay : 4093
Toplam : 4093

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom