Halk Elinde Islah Projesi Başladı

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, ülkesel halk elinde ıslah projesi alt ikinci proje uygulama sunum çalışmasını Arapgir’de düzenledi.

Halk Elinde Islah Projesi Başladı Malatya İlçe

Arapgir Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Fırat Üniversitesi'nden Proje Lideri Prof. Dr Metin Bayraktar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Zülküf Yıldırımoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Su Ürünleri ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Zeki Sadak, Arapgir Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mevlit Birlik, Arapgir Belediye başkan yardımcıları, Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik elemanları, birlik teknik elemanları ve Arapgirli yetiştiriciler katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, ‘Halk elinde hayvan ıslahı’ projesinin bölge için çok önemli olduğuna vurgu yaparak “Kırsalın en önemli motoru tarım ve hayvancılık. Tarım ve hayvancılığında en önemli kollarından biri de küçükbaş hayvancılığı. Buradaki yaşayan insanların refah seviyesinin artırılmasına yönelik yapılan faaliyetlerin desteklenmesi bizim açımızdan çok önem arz ediyor. Biz buradaki üreticilerin genel sıkıntılarını ve kamuyla olan ilişkilerini bir araya getirmek ve birlikte yürütmek adına yanlarında hep var olduk ve olmaya devam ediyoruz. Ben emeği geçenlere Teşekkür ediyorum. Misafirlerimize hoş geldiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Proje lideri olan Prof. Dr Metin Bayraktar ise, öncelikle projeye dâhil olacak üreticilerin tespit edileceğini ve önümüzdeki hafta içerisinde ise proje dahilinde yetiştiricilerin teknik olarak eğitimlerini gerçekleştireceklerini söyledi.

Birlik olarak bu projeyi Arpgir’de yürütmeye çalışacaklarını ifade eden Bayraktar, “Hem bizim için hem ilimiz için hem ülkemiz için hayırlı sonuçlara vesile olur inşallah” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Zülküf Yıldırımoğlu’da “Birlik başkanımıza bu güzel program ve yoğun katılımlara sebep olduğundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. İl müdürlüğü olarak tüm çiftçilerin her konuda her zaman yanında olduklarını dile getiren Yıldırımoğlu, “Kapımız 24 saat açık. Gecesi gündüzü olmaksızın inşallah bu çalışmamızın sonucunda da hepinize güzel bir girdi temini olur” diye konuştu.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise birliğin ve birlikteliğin altını çizerek başladığı konuşmasında, “Bizler yetiştiriciler olarak yıllardır yaptığımız bir şey var. Biz bir şekilde bu hayvancılığı yapıyoruz. En iyi şekilde nasıl yapabiliriz daha fazla nasıl kazanabilir, destek alabiliriz, bu projelerin ayağı da çalıştığımız işin biraz daha teknik olması bu pratik ve tekniği buluşturduktan sonra en iyi şekilde projelerimizi yapıp hayata kavuşturma noktasında el birliğiyle gönül birliğiyle çalışacağız. Katılımlarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Projemizi Allah hayırlı uğurlu etsin” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 791
Bu Ay : 7588
Toplam : 7588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom