BESYO Sınavları Tamamlandı

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ya da Spor Bilimleri Fakültesi’ne yerleşmek için her yıl yapılan özel yetenek sınavları tamamladı.

BESYO Sınavları Tamamlandı Malatya Spor

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Bölümünün kendi bünyesinde gelecek dönem eğitim görecek öğrencileri belirlemek için yaptığı yetenek sınavına yaklaşık bin civarında başvuru yapılırken sınavlara çevre illerden de çok sayıda öğrenci katıldı.

BESYO spor salonunda yapılan sınavlarda her branş için ayrı kurulan parkurlarda bir birileri ile yarışan adaylar sınavların değerlendirmeye alınmasından sonra oluşacak derece listesine göre yeterli bulunursa, Beden Eğitimi Öğretmenliği ya da Antrenörlük Bölümü’nü kazanacak.

İnönü Üniversitesi’ BESYO’ya yerleştirilecek öğrencilerin listesini önümüzdeki günlerde resmi sitesinden duyurması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnönü Üniversitesi BESYO Bölüm Başkanı Prof.Dr Yavuz Özbağ İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümlerine öğrenci almak için gerçekleştirdikleri özel yetenek sınavlarını tamamladıklarını ifade ederek, “Her sene yaptığımız sınavları bu yıl da gerçekleştirdik, sınavlarımıza bine yakın sporcu katıldı. Bu sene çevre illerden de çok sayıda arkadaşımız aramızdaydı. Sınavlarımız bu yıl daha büyük bir heyecana sahne oldu, adaylar çeşitli parkurlardan geçerek hayallerindeki bölüme girmek istediler, Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın. Eğer adaylarımız yeterli görünürse Beden Eğitimi Öğretmenliği ya da Antrenörlük Bölümü’nü kazanacaklar. Kazanan öğrencilerin listesini önümüzdeki günlerde duyuracağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 262
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom