Bölükbaşı ağzını kötü bozdu

Başbakan Erdoğan'a ettiği ağır hakaret sebebiyle kamuyounun tepskisine sebep olan MHP Ankara milletevekili Deniz Bölükbaşı ağzını kötü bozdu.

Bölükbaşı ağzını kötü bozdu Malatya Siyaset

Meclis Genel Kurulu’nda, demokratik açılımla ilgili genel görüşme önergesinin ön görüşmeleri sırasında AKP Grup Başkanvekili Suat Kılıç’ın, MHP’nin de içinde olduğu 57’nci hükümet döneminde Genel Kurul’da Mavi Akım’la ilgili kapalı oturumu hatırlatarak, “Türk milletinin menfaatlerini kaç paraya, kime sattınız?” şeklindeki sözleri kavgaya yol açtı. MHP’den ilk tepkiyi Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı gösterirken, Mersin Milletvekili Kadir Ural kürsüye yürüdü.


Meclis Genel Kurulu’nda demokratik açılımla ilgili görüşmeler devam ediyor. AKP Grubu adına konuşan Grup Başkanvekili Suat Kılıç’ın sözleri, Genel Kurul’da bir kez daha gerginliğe ve kavgaya neden oldu. Kılıç yaptığı konuşmada, muhalefeti 10 Kasım’la ilgili kara propaganda yapmakla suçladı. Muhalefetin süreci istismar ettiğini, milletin hafızası ve iradesiyle dalga geçtiğini söyleyen Kılıç, demokratik açılımın kapalı oturumda görüşülmesine yönelik tartışmaları hatırlatarak ‘Çıktılar dediler ki sır tutmayız, millete açıklarız” dedi. Kılıç’ın bu sözlerine MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır itiraz ederken Kılıç, 57’nci hükümet döneminde Mavi Akım projesiyle ilgili Meclis’te yapılan kapalı oturumu hatırlatarak MHP’lilere “O genel görüşmede Türk milletinin menfaatlerini kaç paraya kime sattınız?” diye seslendi.

-“SEN NERENİN P..Çİ’SİN”-

Kılıç’ın bu sözleri MHP sıralarından sert tepkiyle karşılandı. İlk tepkiyi Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı oturduğu yerden Kılıç’a “Sen nerenin p..çi’sin” sözleriyle gösterdi. Kılıç’ın Bölükbaşı’yı kast ederek “1 Mart tezkeresinin Müsteşarı” olarak nitelemesi de Bölükbaşı’nın tepkisine neden oldu.

-ÖNCE BÖLÜKBAŞI ARDINDAN URAL YERİNDEN FIRLADI-

Kılıç konuşmasına devam ederken Deniz Bölükbaşı, yerinden fırlayarak kürsüye doğru yöneldi. Ancak ön sıralarda oturan Mersin Milletvekili Kadir Ural da yerinden fırlayarak kürsüye doğru yöneldi. Arkasından tüm MHP grubu da ayağa kalkarak yine kürsüye doğru yürüdü. Bunun üzerine AKP Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun yerinden kalkarak Kadir Ural’a engel oldu. Yaşanan kavgada AKP, CHP ve DTP’liler toplu halde MHP’lileri kürsüden uzaklaştırmaya çalıştılar. Bakanlar Kurulu sırasında oturan Tarım Bakanı Mehdi Eker, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu da oturdukları yerden kalkarak kürsüye doğru yöneldiler. Bu arada MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın da Başkanlık kürsüsünün arkasından dolanarak Kılıç’a vurmaya çalıştığı görüldü. Ancak Yıldız’a da diğer milletvekilleri araya girerek engel oldu.Vatan

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1035
Bu Ay : 16083
Toplam : 16083

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom