Arguvan Yol Sorunu Çözülüyor

Malatya’nın bütün ilçelerinde yatırım ve hizmetlerine devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan’da da çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Arguvan Yol Sorunu Çözülüyor Malatya İlçe

Yapılan açıklamaya göre, Arguvan ilçe merkezinde asfaltlama çalışmalarının yanı sıra farklı birçok noktada yeni yol açma, genişletme ve stabilize çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi şimdi de 2 grup yolunda, genişletme ve asfaltlama çalışması yapıyor.

Arguvan ve mahallelerinin ulaşımını kolaylaştıracak olan 23 kilometre uzunluğundaki Karahöyük, Ermişli, Çayırlı, Koyuncu grup yolu birinci etap çalışmaları kapsamında 13 kilometrelik bölüm, standartlara uygun hale getiriliyor. Çalışmalar kapsamında 4 metre genişliğindeki yol 7 metre genişliğine çıkarıldı.

Ayrıca, 17 kilometre uzunluğundaki Güvençli, Çevreli, Hakverdi grup yolunda da genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

4 METREDEN 7 METREYE ÇIKARILDI

2 grup yolunda altyapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yol güzergahında kalan dere yataklarına çeşitli çaplarda büzler yerleştirirken, yol kenarlarında da kotları düşürerek, yolların uzun ömürlü olmasını sağlıyor.
Büyükşehir Belediyesi 23 kilometre uzunluğundaki Karahöyük, Ermişli, Çayırlı, Koyuncu grup yolunun birinci etap çalışmaları kapsamında 13 kilometrelik bölümünde birinci kat asfalt, 10 kilometrelik bölümünde ise ikinci kat asfalt yapacak.
17 kilometre uzunluğundaki Güvençli, Çevreli, Hakverdi grup yolunun tamamında ise birinci kat asfalt çalışması yapılacak.
Çalışmaların daha hızlı ve verimli olabilmesi için Arguvan’daki iş makinesi ve personel sayısını artıran Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını en kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 179
Bu Ay : 7816
Toplam : 7816

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom