Yanan Ekmek Fabrikası İçin Yardım İstendi

İHH'nın Suriye'ye yardım koordinasyonunu sağladığı merkezin ekmek fırınında yangın çıkmış ve fırın kullanılmaz hale gelmişti. Fırının onarımı için Malatyalı hayırseverlere seslenen İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, “Orada yanan kardeşlerimizin ekmeğiydi” dedi.

Yanan Ekmek Fabrikası İçin Yardım İstendi Malatya Haber

Şube Başkanı Ömer Derin, “Orada yanan kardeşlerimizin ekmeğiydi” dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, fırının onarımı için Malatyalı iş adamlarına ve hayırseverlere seslendi. Başkan Derin, “İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’de yaşanan olayların ilk gününden itibaren Suriye halkının yanında yer almıştır. Düzenli olarak Suriye’nin tüm bölgelerinde insani yardım çalışmaları yürütüyoruz. Bu bağlamda İHH’nın Suriye’de gerçekleştirdiği yardımların organizasyonu ve yapılacak yardımların depolanması için Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 4 bin metre kare alan üzerinde bir koordinasyon merkezi ve lojistik depoları inşa ettik. Tüm yardımların koordinasyonlarını bu merkez üzerinden gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Yanan fırının en çok Suriyelileri etkilediğini ifade eden Ömer Derin, “Orada yanan kardeşlerimizin ekmeğiydi. Günde 170 bin ekmek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyordu. Buradan hayırseverlerimize sesleniyoruz. Bugüne kadar nasıl yardımda bulundularsa bundan sonra da ihtiyaç sahiplerine yardım edeceklerdir. Malatya’daki hayırsever ağabeylerimiz orada ki kardeşlerimizi yalnız bırakmayacaktır. Yüz binlerce Suriyeli muhtacın ekmeksiz kalmaması, yardımların kesintisiz devam etmesi için acilen harekete geçiyoruz. SURİYE yazıp 3072'ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz. online.ihh.org.tr/Suriye 02126312121” sözlerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 325
Bu Ay : 6409
Toplam : 6409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom