Hizmet İçi Eğitim Semineri Sona Erdi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Semineri sona erdi.

Hizmet İçi Eğitim Semineri Sona Erdi Malatya Haber

5 gün boyunca Mahmut Çalık Anadolu Lisesi’nin Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Hizmet İçi Eğitim Seminerine Yeşilyurt Belediyesinin birimlerindeki personellerin yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’den de personeller katıldı.

İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin tarafından verilen eğitim seminerinde 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Analitik, Bütçe Sınıflandırılması ve Taşınır Mal Yönetmeliği, Genel İhale Süreci, İhale Mevzuatında Yapılan Son Değişiklikler, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hakkında personellere bilgiler aktarıldı. Seminerin tamamlanması nedeniyle bir tören düzenlendi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinin belediyenin hizmet akışında büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. Polat, “Hepimiz sorumlu olduğumuz alanda en iyi hizmeti vermek durumundayız. Bir bütün olarak bu ülkeyi, İslam ümmetini ve insanlığı temsil ediyoruz, attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün sadece bizi ilgilendirmediğini aslında dünyadaki bütün mazlumları ve İslam ümmetini ilgilendirdiğini bilinci ve şuuru içerisinde olmamız gerekiyor.

Sürekli gelişim göstermek için de okumamız, kendimizi yenilememiz, bilgilerimizi güncellememiz gerekiyor. Bunu sağlamakta tabi ki eğitimden geçmekte. Yeşilyurt Belediyesinde çalışan tüm personelin bu şekilde düşündüğüne inanıyorum ve bunu ihmal etmeyeceklerine eminim. Halkımıza hizmet götürürken akıcı ve seri olabilmek mevzuatları iyi bilmekle alakalı, personelimizin eğitimli olması içinde tüm çabayı gösteriyoruz. Sürekli ileriyi hedefliyoruz ve bu yolda ilerlerken okuma ve eğitime her zaman önem vereceğiz” dedi.

Başkan Polat konuşmasının sonunda, seminere eğitimci olarak katılan İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin ile seminere ev sahipliği yapan Mahmut Çalık Anadolu Lisesi yetkililerine, Fırat Kalkınma Ajansı’na, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’den katılan personellere teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin ise eğitim seminerinin organizasyonunu yapan Başkan Hacı Uğur Polat ve tüm ekibe teşekkür etti. 5 günlük eğitim çalışmasında değişen ve güncellenen mevzuatlarla ilgili sunumlar yaptıklarını ifade eden Tahir Tekin, “ Mali Mevzuat, 5018 sayılı Kanun, Bütçe ve İhale Kanunu başta olmak üzere geniş bir yelpazede bilgiler aktarmaya çalıştık. Bir yandan değişen mevzuatlarla ilgili bilgiler aktarırken personellerin yönelttikleri sorulara da detaylı yanıtlar vermeye çalıştık. Belediyeler bilindiği üzere devletin küçültülmüş hali, yelpazesi oldukça geniş her alanda mevzuatla ilgili birimleri söz konusu çok değişken bir seyir izlendiği içinde bilgilerimizin sürekli yenilenmesi, güncellenmesi ve diri tutulması gerekmektedir. Bunun farkında olan Yeşilyurt Belediyesi eğitim seminerlerine önem vermekte. 5 gün süren seminerimizde umarım faydalı olmuşuzdur” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin eğitime verdiği desteğin takdire şayan olduğunu belirten Tekin, “Seminerinin yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibinin eğitime verdiği desteği takdire şayan olarak görüyorum. Eğitime verdikleri önemi, açılışta ve kapanışta aramızda bulunmak suretiyle bizleri şereflendirmelerini ayrıca takdir ettiğimi ve bundan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim” sözlerini kaydetti.

Başkan Polat, İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin’e Yeşilyurt Belediyesine bağlı YEKSAM öğrencileri tarafından yapılan Elif ve Vav tablosu ile kayısı paketi ikram etti. Hizmet İçi Eğitim Seminerine katılan personellerin Eğitim Katılım Belgeleri Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner, Haydar Şahin, İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin ve Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Abuzer Uludağ tarafından takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 591
Bu Ay : 3075
Toplam : 3075

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom