Kaldırım'da 35 Ev Su Bekliyor

Malatya Battalgazi ilçesi Orduzu Kaldırım Mahallesi’nin cami üstü kısmında ortalama otuz beş tane ev baharın son döneminden beri içme suyu sorunu yaşamaktadır. 35 ev bayramı susuz geçirdiler.

Kaldırım'da 35 Ev Su Bekliyor Malatya Yaşam-Sağlık

Bu sorun haziran ayından beri daha da kötüleşti. İlk dönemlerde gündüz akmayıp akşam akmaya başlayan su hazirandan itibaren gece yarısından sonra sabahın erken saatlerine kadar akmaya başladı.  Ramazan ayında ise sahur vakitlerinden itibaren sadece bir kaç saat aktı ve biraz yüksekteki evlerde ise hiç akmamaya başladı. Son birkaç gündür yolun üstündeki evlerde hiç akmıyor. Yolun altındaki evlerde ise gecenin artık tahmin edemeyeceğimiz kısa bir vaktinde akıyor.

Önceki günlerde su stoku yapmak için gece boyunca su nöbeti tutulurken artık yolun üstündeki evler, içinde bulunduğumuz bayram günlerinde özel araçlarla uzak çeşmelerden su nakliyesi yapmaya başladılar.

   Bu süreçte sürekli olarak belediyenin maksi genel müdürlüğü haberdar edildi. Sürekli şikayet edildi. En son dört gün önce 35 kişi bu durumu bir dilekçe ile maksi genel müdürlüğüne bildirdiği halde sorun çözülmedi. Sular halen akmıyor. Artık aileler temel temizlik işlemlerini yapamaz duruma geldi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 572
Bu Ay : 3056
Toplam : 3056

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom