Orduzu Köşebeşına Çeşme

Battalgazi Belediyesi, Orduzu Çarşıbaşı ve Köşebaşı mahallelerine 2 adet çeşme yaptı. Tarihi çınarın bulunduğu bölgedeki su, 900 metre boru döşenerek, vatandaşların kullanımına sunuldu.

Orduzu Köşebeşına Çeşme Malatya İlçe

Battalgazi Belediyesi'nin yaptığı hizmetlerden dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür eden Orduzu Mahallesi Muhtarı Zeki Bakan, "Biz yaklaşık 13-14 aydır muhtar olduk. Selahattin Başkanım, Orduzu'da hiçbir yardımı eksik etmedi, yollarımızı, bazı mahallelerimizi karo taşı, bazı yollarımızı asfaltla, bazı mahallelerimizde yer alan çukurları da doldurdu. Mahalle halkı ve muhtar olarak bizler de bazı girişimlerde bulunduk. Önce Çarşıbaşı'na güzel bir çeşme getirdik. 400-500 yıllık bir çınar ağacımız var, onun tatlı suyunu Çarşıbaşı'na getirdik. Akabinde Köşebaşı Mahalle sakinleri de, çeşme istedi. Biz de Köşebaşı'nın büyükleriyle istişare yaptık ve oraya da çeşme yapıldı" diye konuştu.

Battalgazi Belediyesi'nin mezarlıkların bakımını da yaptığını belirten Bakan, “Köşebaşı'nda, Elmasuyu'nda, Kaldırım'da 3-4 tane mezarlığımız var. Hiç kimse bu mezarlıklarının otlarını dermeyi veya mezarlığa bakmayı akıllarına bile getirmezdi. Ama Selahattin Bey geldikten sonra mezarlıklara büyük önem verdi. Bugün 3-4 tane motor göndermiş, Köşebaşı'nın mezarlığı tertemiz yapılıyor” diyerek, ekiplere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 78
Bu Ay : 16214
Toplam : 16214

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom