Konteyner Kentte İftar Yemeği

Malatya Beydağı Konaklama Tesisi'nde kalan Suriyeli vatandaşlara her gün bir sivil toplum kuruluşu iftar yemeği veriyor. Son olarak kampta iftar yemeğini Birlik Vakfı Malatya Şubesi üstlendi.

Konteyner Kentte İftar Yemeği Malatya Haber

12 Haziran 2013 tarihinde Suriyeli sığınmacıların kabulüne başlayan Konteyner Kentte yaklaşık 10 bin mülteci barınıyor. 2 bin adet konteynerin yer aldığı kampta yaşayan Suriyeliler savaştan ve bombalardan uzak Ramazan ayını geçiriyorlar. Ramazan ayında konteynerlerinin önünde oturarak iftar saatini bekleyen Suriyeliler ülkelerindeki iç savaşın biran önce bitmesini istiyorlar.

Birlik Vakfı Malatya Şubesi tarafından verilen yemeğe katılan Suriyeliler birlik ve beraberlik içerisinde iftar yaparken yemeğe Vali Süleyman Kamçı'da eşlik etti.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, ensar ruhunu yaşatma adına bu programı düzenlediklerini belirterek, “Bu travmaları sıkıntıları birlikte hissetmek, Ramazan’ın rahmetinden, bereketinden paylaşmak için bir araya geldik” dedi.

İslam coğrafyalarının içerisinde bulunduğu sıkıntının herkesçe bilindiğini belirten Ergül, “Sizlere yapabileceğimizin daha iyisini yapmaya gayret ediyoruz. İnşallah duamız gayretimiz sizlerin tekrar kendi vatanınızda daha sağ salim bir şekilde yaşamanızdır” diye konuştu.

Vali Süleyman Kamçı ise, Ramazan’ın birlikteliğini ve güzelliğini Suriyelilerle yaşadıklarını kaydederek, “Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerindeki iç huzur biran önce sağlanır ve yurtlarına huzur içerisinde dönerler inşallah” dedi.
Yemek sonrası Vali Kamçı, Suriyeli çocuklarla yakından ilgilenirken, Suriyelilerde Vali Kamçı’ya tüm yapılanlardan dolayı teşekkür ettiler. Türkiye Cumhuriyeti’ne minnettar olduklarını belirten Suriyeli vatandaşlar, ülkelerindeki savaşın biran önce bitmesini temenni etiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 2
Bu Ay : 15050
Toplam : 15050

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom