İftar Sonrası Turlara Büyük İlgi

Malatyalı bisiklet ve doğaseverler Ramazan ayındaki etkinliklerle, gezerken spor yapma imkanı buluyor.

İftar Sonrası Turlara Büyük İlgi Malatya Haber

Fiziksel aktivitelerin azalmasıyla birlikte obezite vakalarının arttığı Ramazan aylarında bu tür bir etkinliğin yapılması bisiklet ve doğaseverleri memnun ediyor.

Malatya’nın tarihi ve doğal güzelliği olan yerlerine düzenlenen turlara her akşam 50’in üzerinde bisikletsever katılıyor.
Bisiklete binmek için ideal bir dönem olmasa da istendiği taktirde bisiklet aktivitelerinin devam ettirilebileceğini kaydeden Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Başkanı Mustafa Ekici, düzenledikleri turlara bisiklet kullanmayı bilen herkesi davet etti.

İftar sonraları düzenledikleri gezilerle hem doğal güzellikleri keşfettiklerini, hem de spor yaptıklarını belirten Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Başkanı Mustafa Ekici, tarihi ve doğal güzelliklere sahip mekanlar dışında zaman zaman Malatya’nın ilçelerine de toplu bisiklet turları düzenlediklerini belirtti.

Ekici yaptığı açıklamada, "Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği olarak sporcularımızla Malatya'yı Türkiye ve dünya çapında tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanında geleneksel bisiklet şenlikleri adı altında etkinlikler düzenliyoruz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak bisiklet sporu ve doğayla uğraşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fiziksel aktivite şansımız azalıyor. Beslenmeden kaynaklı fiziksel rahatsızlıklar yaşanabiliyor. Bu anlamda herkesi bisiklet turlarına bekliyoruz. İftar sonraları düzenleyeceğimiz turlara herkesi bekliyoruz. Obezitenin baş belası olduğu bir yüzyıldayız herkesin elinden geldiğince fiziksel aktivite yapması lazım. Bisikleti ve kaskı olan herkes bize katılabilir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 834
Bu Ay : 1569
Toplam : 1569

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom