600 Çocuğun İlk İftar Heyecanı

Yeşilyurt Belediyesi ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen iftar programında ilk kez oruç tutan 600’e yakın çocuk, ilk iftar heyecanını birlikte yaşadılar.

600 Çocuğun İlk İftar Heyecanı Malatya Haber

Melekbaba Mahallesi’nde düzenlenen iftar programı yoğun ilgi gördü. Özgürtepe Cami’de Kuran-ı Kerim kursu eğitimi gören örenciler tarafından seslendirilen ilahiler ve Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte, Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen Nasrettin Hoca, Karagöz-Hacivat, Tuzsuz Deli Bekir oyunlarıyla çocuklar keyifli vakit geçirdiler.

Programda konuşma yapan Melekbaba Mahallesi Özgürtepe Cami İmamı Bilal Çelik, “Müslümanlığın tam manasıyla yaşanması için küçük yaşlarda alınacak eğitimler büyük önem taşımaktadır. Melekbaba Mahallesi’nde hizmet veren Özgürtepe ve Merkez Caminde Kuran-ı Kerim eğitimi alan ve ilk kez oruç tutan çocuklarımız, tutukları oruçlarla sabırlı olmayı Allah’ın verdiği nimetlerin ne kadar kıymetli ve anlamı olduğunu öğreniyorlar. Oruç ibadetiyle çocuklarımız açlık ve susuzluğun yanı sıra bize sunulan nimetlerin farkına varıyorlar. Bu nimetler için Allah’a (c.c. ) iman etmenin ne kadar önemli olduğu idrak ediyorlar. Çocuklarımızı bize emanet eden tüm ailelere teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNER: “HEPİMİZİ DUYGULANDIRAN, ETKİLEYEN BİR İFTAR”

Yeşilyurt Belediyesinin kadınlara ve çocuklara her zaman pozitif ayrımcılık yaptığını vurgulayan Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, “Melekbaba Mahallesi’nde yaşayan çocuklarımız ilk kez oruç tutuyorlar, ezanın okunmasıyla ilk oruçlarını açacaklar. Bugün hepimizi duygulandıran etkileyen bir iftar programındayız. Hayatlarında ilk kez sahura kalkan ve oruç tutan çocuklarımızla birlikte iftar yapıyoruz.

Çocuklarımızın en güzel anlarında heyecanlarını paylaşmak ayrı bir güzellik, bugün birlikte olduğumuz iftar hem daha farklı, hem de daha anlamlı, çok güzel manevi bir hava oluşmuş durumda. Çocuklarımızdan isteğimiz bundan sonrada oruçlarını aksatmadan tutmaya devam etmeleridir. Allah hepimizin tuttuğu orucu kabul etsin” diye konuştu.

Güner, “Sayın Başkanımız Hacı Uğur Polat, her zaman bayanlara ve çocuklara pozitif ayrımcılık yapma noktasında hassasiyetlerini dile getirmektedir. Biz de başkanımızın talimatıyla kadınlar ve çocuklarla ilgili her türlü etkinliklere destek vermeye gayret sarf ediyoruz. Bugün bu iftarda Allah’ın emrini yerine getirmek için oruç tutan minik yavrularımıza, onları oruç tutmaya teşvik eden anne ve babalara, cami imamlarımıza, İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kuruluna ve Yeşilyurt Belediyesi personeline verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İftar vaktinin gelmesiyle birlikte kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini alan çocuklarlar, okunan ezan ve dualarla birlikte ilk kez oruç açtılar.

İftar programına, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, İnsani Yardım Vakfı (İHH) Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Bekir Çete, Malatya Şube Sorumlusu Ömer Derin, Melekbaba Mahallesi Özgürtepe ve Merkez Cami’de Kuran-ı Kerim eğitimi gören çoğunluğu ilk kez oruç tutan 600 çocuk aileleriyle birlikte iftar yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom