Doğanşehir'in Yolları yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir ilçesinde sürdürdüğü yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Doğanşehir'in Yolları yapılıyor Malatya İlçe

Doğanşehir Kurucuova Mahallesi’nde yeni yol açma çalışmaları ile yol genişletme çalışması yapan, Hudut, Polat ve Fındıklı mahallelerinde asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi yine Doğanşehir ilçesine bağlı Çığlık Mahallesi’nde yeni yol açma çalışmaları, Sürgü Mevkii Karşıyaka Mahallesi, Altıntop Mahallesi ile Günedoğru Mahallesi’nde ise asfaltlama çalışmaları yapıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Doğanşehir ilçesi girişinde bulunan Çığlık ile merkez arasında 2 kilometrelik yeni bağlantı yolunun açıldığı, çalışmaların büyük oranda tamamlandığı 7 metre genişliğindeki yolda, dolgu çalışmaları yapıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında, “Sürgü mevki, Karşıyaka Mahallesi’nde 4.5 kilometrelik mahalle yolunu asfaltlamak için alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mahallesi’nde kanal yolu olarak bilinen 3 kilometre uzunluğundaki yolda da birinci kat asfalt öncesi alt temel malzeme serim işi ile sıkıştırma işlemlerini tamamladı. Yine Günedoğru Mahallesi’ne bağlı Madensuyu Sokak ile Çakırın çiftliği sokakta da asfalt öncesi altyapı çalışmaları tamamlandı. Toplam 4.5 kilometre uzunluğundaki yollarda sathi kaplama asfalt çalışmaları yapılacak” denildi.

Malatya’nın en büyük ilçelerinden birisi olan Doğanşehir’de Malatya Büyükşehir Belediyesinin çok önemli ve güzel hizmetler yaptığını belirten mahalle sakinleri, yetkililere teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “Doğanşehir’in her noktasında çalışma var. Bütün Doğanşehirliler yapılan hizmetlerden çok memnun. Yollarımızın önceki hali tabiri caizse berbattı. Kış aylarında çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Artık bu sorunlarla boğuşmayacağız. Çalışmaların yapılmasında emeği geçen başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 352
Bu Ay : 7475
Toplam : 12224

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom