Kırmızı Renk Çocukca Olsun

Kırmızı, gülün, karanfilin, uğur böceğinin, şekerin elbisenin, rengi olsun. Kırmızı, şiddetin rengi, savaşın rengi olmasın etkinliği, Yusuf Ziya Paşa Camiinde çocuklarla buluştu.

Kırmızı Renk Çocukca Olsun Türkiye-Dünya

KURAN KURSLARI VE CAMİLERDEN DE ‘KIRMIZI HAYATIN RENGİ OLSUN ÖLÜMÜN DEĞİL’PROJESİNE DESTEK

Dünya zulüm gözyaşı ateş içinde inim inim inlerken Müslüman ülkelerin buna maruz kalması daha çok içimizi dağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda Hacı İbrahim Isık ilkokulu öğrencileri, küçük vicdan ve barış elçileri öğretmenleri  ile bir proje başlatmıştı kan zulüm ve gözyaşına duyarlı nesiller oluşturmak adına…

KIRMIZI HAYATIN RENGİ OLSUN ÖLÜMÜN DEĞİL’Demişlerdi birçok etkinlikle

Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim desteğinin ardından İl Müftülüğü de kuran kursları ve camilerdeki çocuklarda bu farkındalığı oluşturmak adına projeye başlangıç sağladı.

İl Müftü yardımcısı İhsan Akbaş vaiz Feyza uçar hocanın talimatıyla Ahmediye kuran kursu Fikriye Behçet kuran kursu ve Yusuf ziya paşa camiisinde çocuklarla buluşulup kırmızı objelerin olduğu kırmızı kutular hediye edildi.Büyükşehir tarafından bastırılan  içeriği anlatan mektuplar dağıtılırken verilmek istenen mesaj  proje mimarı Nilüfer Aktaş tarafından verildi.

Mutluluğu gözlerinden okunan çocuklar aralarında  bulunan  Suriyeli savasın çocuklarına daha farklı bir gözle sahiplendiler.

Zincirle birbirlerine gönderilecek sembolik kırmızı kutular aynı zamanda çocuklarda hediyeleşme erdemini de açığa çıkarırken merhametli, vicdanlı nesillerin oluşmasında yapılan projenin olumlu dönütleri ileri ki yıllarda kendini göstermesi umut ediliyor.

Kanın şiddet ölüm kavga savaş çağrışımından uzak hayat sıvısı olduğunu ve kırmızının sevgi güzellik barış ve vicdana yol alışta hayat olması temenni ediliyor.

Kırmızı, gülün karanfilin uğur böceğinin şekerin elbisenin rengi olsun lakin şiddetin rengi savaşın rengi olmasın deniyor.

Ve mektubun sonundaki cümle ile çabalar anlam kazanıyor

‘Çocuklar yaşama gülerek doysun çocukar ölmesin!’

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 23
Bu Ay : 5217
Toplam : 5217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom