Devlet Olarak Yanlarında Oduk

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin Gücük mahallesinde meydana gelen toprak kaymasında evleri zarar gören vatandaşlarla iftar açan Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, her zaman vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

Devlet Olarak Yanlarında Oduk Malatya İlçe

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinin Gücük mahallesinde meydana gelen toprak kaymasında evleri zarar gören vatandaşlarla iftar açan Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, her zaman vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

Toprak kaymasında evlerin tehlike arz etmesi sonucu çadır kuruldu.

Kaymakam Murat Irgatoğlu ve Belediye Başkanı Vahap Küçük, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Kaymakam Irgatoğlu, afetten sonra vatandaşı yalnız bırakmadıklarını belirterek "Yanlarında olduk. Gerekli acil ihtiyaçlarını karşıladık. Şimdi birlikte Ramazan sofrasındayız ve iftarı açacağız. Her türlü sıkıntılarına anında koşuyoruz. Devletimizin gücünü gösterdik. Kalıcı konutlar için yer tespiti çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Belediye Başkanı Vahap Küçük de, afetten dolayı çok üzgün olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Ama biz her türlü ihtiyaçlarını belediye olarak karşılıyoruz. İftar yemeğini getiriyoruz. Ne derlerse ne ihtiyaçları varsa anında yapmaya çalışıyoruz. İmkanlarımızı sonuna kadar kullanarak, yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Şimdi iftarımızı birlikte açtık, konuştuk dertleştik. Yanlarında olmaya devam edeceğiz. Kalıcı konutların yapılması için bize düşen görevi acilen yerine getireceğiz.”

Mahallenin en yaşlısı 105 yaşındaki Mehmet Dede ise, nüfusa göre 105 yaşında olduğunu belirterek "Babam 120 yaşında vefat etti. Ben böyle bir hükümet görmedim her şeyi anında yapıyorlar. Eskiden kimse gelmezdi ya da gelseler bile ‘geçmiş olsun’ der giderlerdi. Şimdi Allah razı olsun hükümetimizden, kaymakamımızdan, belediye başkanımızdan her türlü ihtiyacımızı karşılıyorlar. Kaymakamımız hiç buradan gitmiyor. Allah ondan razı olsun, insana değer veriyorlar” dedi.

BAŞKAN ÇAKIR, HEYELAN BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, geçtiğimiz hafta heyelan meydana gelen Doğanşehir ilçesine bağlı Gücük Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, afetzedelere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ve MASKİ Genel Müdürü Dr.Özgür Özdemir ile bazı daire başkanının da eşlik ettiği inceleme gezisinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, can kaybının olmamasının en büyük teselli olduğunu belirterek, yaraların en kısa zamanda sarılacağını söyledi. Meydana gelen heyelanla büyük bir tehlike atlatıldığını ve yaraların hemen sarılması gerektiğini belirten Başkan Çakır, “Yamaç bir bölge ve zeminde su olması nedeniyle meydana gelen heyelanda, evler oturulamaz hale gelmiş durumda. İlgili kurumlarla birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli müdahaleler yapıldı. Şu an itibariyle alınması gereken geçici tedbirler alındı. Burada yaşayan vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda nereye yerleşileceğine dair hızlı bir çalışma yapılması gerekiyor. Çünkü önümüzde kış mevsimine 3-4 ay var. Afet kapsamına alınarak, gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor. Biz de takip ediyoruz. Hemşehrilerimizin ihtiyaçları için buradayız. Herhangi bir ihtiyaçları olursa bizler takip edeceğiz ve sorunları çözmeye çalışacağız. Bütün hemşehrilerime geçmiş olsun diyorum” dedi.
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise gerekli müdahale ve hassasiyetlerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Olaydan sonra baktık, durum çok tehlikeli. Hemen çadır yeri tespit ettik. Büyükşehir Belediyesi buraya tesviye yaparak, düzeltti. Elinden geleni yaparak çadırlar kuruldu. Vatandaşın acil ihtiyacı olan su ve kanalizasyon 1-2 gün içerisinde temin edildi. Bugün büyükşehir belediye başkanımız geldi, kendisine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da büyükşehir belediyemizle birlikte elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Karanlıkdere Mahallesi muhtarı Mustafa Kubat da meydana gelen heyelan sebebiyle vatandaşların mağdur olduğunu belirterek, yapılan müdahaleler sonucunda gerekli işlerin kısa zamanda yapıldığını söyledi. Bundan sonra yapılması gerekenleri konuştuklarını belirten Muhtar Kubat, Başkan Çakır ve diğer yetkililere teşekkür etti. Vatandaşlar da ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Vatandaşların yanı sıra çocuklarla da ilgilenerek sohbet eden Başkan Çakır, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 1008
Bu Ay : 16056
Toplam : 16056

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom